Vimperáci úspěšní v Praze

vimperaci praha 1

Druhý ročník Pražského MTB poháru byl odstartován 23. března ve Zličíně. Úvodní závod s celorepublikovou účastí přivítal závodníky a diváky pouhými pěti stupni nad nulou, vytrvalým deštěm a bahnem. I přes extrémní bikové počasí se v Praze přestavila téměř celá absolutní špička českého peletonu horských kol.

Startovní kategorie byly vypsány pro všechny věkové kategorie od mini dětí až po elitu.

V kategorii U23 Elite zvítězila Tereza Huříková (Specialized Racing XC), která s horskými koly začínala ve Vimperku.

Za Vimperk, a to za ČS Specialized Junior MTB team se na start kategorie žáci II. postavil Jaroslav Vondráček a pro svůj tým vybojoval v náročném terénu krásné druhé místo. V kategorii hoši do 10 let se mezi šestnácti závodníky neztratil ani jeho bratr Matyáš, který nakonec po velkém boji o třetí místo v cílové rovince obsadil konečnou 5. příčku.

vimperaci praha 2

vimperaci praha 3

Že počasí prověřilo odolnost závodníků, jejich oblečení ikol, o tom svědčí následující snímky: