Buďte při tom! Na úvod poprava, pak bitva

Pravděpodobně vimperským není třeba připomínat, ale  pro návštěvníky ještě jednou zopakujeme pozvání na nejvýznamnější událost tohoto víkendu ve městě:

I když neplivete oheň, měli byste být u toho!

 

V pořadí  třetí bitva na Winterbergu  vypukne tuto sobotu.  V rámci oslav výročí města (750 let od první písemné zmínky o Vimperku) bude sveden další lítý boj. Ovšem začátek bude dost drsný…. poprava na vimperském náměstí. Čí hlava padne?

 

Skupina historického šermu ARTEGO obsadí 3. 8.  vimperský zámek a mimo arkády probudí k životu i jeho nádvoří. Kromě toho budete svědky pokusu o nový rekord!

 

Pozvánka na  sobotní velkolepou show  přichází  samozřejmě i od členů  Artega:

“Zveme  všechny milovníky historie, historických slavností a dobových kostýmů, všechny přátele šermu, divadla a ohně na tuto nevšední událost!

Samotný lid prostý je zde vítán nejvíce! Ani drobotina nepřijde zkrátka – pro děti jsou přichystány zábavné hry! Můžete se těšit nejen na vám již známé skupiny, ale i na úplně nové z různých koutů ČR i ze zahraničí!

Bohatý program je připravený na celý den.  Jak už bylo řečeno, začínáme popravou v 10 hodin  na velkém náměstí a pokračujeme na zámku.

Uvidíte turnajové hrátky i šermířská vystoupení, při nichž tuhne krev v žilách, od mečů odletují jiskry a udatní rytíři bojují  o život… Můžete se také těšit na divadelní představení Dívčí válka v podání DS Bouček a SHŠ Artego od Fr. R. Čecha.

A speciálně pro letošní ročník máme horkou novinku: přidejte se večer k nám a překonejte s námi rekord v co největším počtu plivačů ohně na jednom místě! Ale i  ti, kdo neplivou oheň, by u toho rozhodně neměli chybět a podpořit svou přítomností celý pokus.”

 

“Bude to jedinečná podívaná, kterou zakončí  ohňová megashow.  Všechny diváky srdečně zveme a těšíme se na ně a na atmosféru  kterou nám pomohou vytvořit,” dodává Michaela Kačmárová, členka SHŠ Artego Vimperk.

 

artegosk

 

 

 

Nenechte si ujít (videopozvánka):
http://artegovimperk.blog.cz/1306/videopozvanka-na-bitvu-a-na-rekord-v-plivani-ohne

 

Sobotní pokračování oslav 750 let města Vimperk se bez vás rozhodně neobejde… zatrhněte si v kalendáři a sem tam se podívejte na pozvánku a  program k akci – ZDE.

 

A na koho se můžete těšit? Účast přislíbili:

Artego, Bouček, Fechtýři, Moradis, Raven, Morgana von Maxberg, Taurus, Kornatičtí Křižáci, Convictus, Armaferre, Čajore, Opolské bractvo, Blaničtí žoldnéři, spolek Jeseník 

 

-red-