Šumavan Vimperk – Sokol Sedlice 3:2(3:0)

Branky: Michal Šíp 2,Blahout J. – David Říský,Klíma z penalty

Sestava Vimperka: Šetka-Prochaska, Pospíchal, Psutka, Blahout- Málek, Šíp Martin,Vondrášek, Topka – Šíp Michal, Čejka

střídali: Císař, Hrubý

třenéři: Jan Děd, Vlastimil Červený  vedoucí týmu: Milan Kavan

Další přípravné utkání na turnaji ve Strakonicích skončil zaslouženou výhrou Šumavanu, který rozhodl již do poločasu. Hosté se sice snažili, ale dokázali pouze snížit v samotném závěru, přestože si Vimperk dokázal vytvořit spoustu dalších tutových šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Vimperk si tak přesto zajistil předčasně vítězství v zimním turnaji. Poslední zápas sehrajeme proti Juniorům Strakonic v sobotu od 12h. Hostům chyběli golman Jiří Formánek a hráči Jan Kurz, Lukáš Sýs.

HALOVÝ FOTBALOVÝ TURNAJ ROČNÍKY 2008 A MLADŠÍ

Vimperk 23.2.2014

Účastníci: FK Slavoj Český Krumlov, TJ Hradiště, FK Junior Strakonice, TJ Šumavan Vimperk 2008,

TJ Šumavan Vimperk 2008 – TJ Hradiště

9:0 branky: Havlan V. 3x, Vinš D. 3x, Vondrášek T. 2x, Krejčí F.

6:0 branky: Vondrášek T. 2x, Krejčí F. 2x, Vinš D., Havlan V.

TJ Šumavan Vimperk 2008 – TJ Šumavan Vimperk 2009

2:1 branky: Havlan V., Krejčí F.

0:3

TJ Šumavan Vimperk 2008 – FK Junior Strakonice

5:0 branky: Vondrášek T. 4x, Vinš D.

5:0 branky: Vondrášek T. 3x, Havlan V. 2x

Sestava: Karvan Jakub, Krejčí Filip, Vondrášek Tomáš, Havlan Vladimír, Vinš David, Drabeš Filip

Trenéři: Vondrášek P., Košnař J.

Hodnocení trenérů: „Především proti silnějším soupeřům měli někteří kluci problémy s bráněním a hrou jeden na jednoho, ale celkové je musíme za hru na celém turnaji pochválit.“

1:0 branky: Košnař D.

Sestava: Kryštof Roman, Voldřichová Adéla, Sýsová Sylvie, Hejtmánek Tomáš, Uhlík David, Košnař Denis

Trenéři: Košnař J., Vondrášek P.

Hodnocení trenérů: „Byl to první turnaj pro hráče složené z ročníku 2009 a svou hrou nás mile překvapili.Především bojovností a chutí do hry předčili i své starší protihráče.“

Konečná tabulka:

1. TJ Šumavan Vimperk 2008 32:7 19 b.

2. FK Slavoj Český Krumlov 25:6 19 b.

3. TJ Šumavan Vimperk 2009 9:9 11 b.

4. FK Junior Strakonice 4:17 6 b.

5. TJ Hradiště 1:32 1 b.

Nejlepší hráč turnaje: Košnař Denis (TJ Šumavan Vimperk 2009)

Velké poděkování patří všem rodičům a fanouškům všech týmů za perfektní a korektní fandění.

{gallery}vimperk/2014/unor/fotbal_turnaj_kosnar_vimperk/{/gallery}

Turnaj Třeboň starší žáci

I v posledním turnaji krajské ligy jsme zamakali a celé naše vystoupení mohu hodnotit jako velmi dobré.

Hned v prvním zápase jsme porazili Loko Č.B. a jak se ukázalo na konci,byl to vítěz celého turnaje.Další zápas s FK Příbram byl boj od první do poslední minuty a nakonec dopadl spravedlivou remízou.

Čeho můžeme dnes litovat  je výkon v posledním zápase s FC Písek,kdy se nám nepovedlo na začátku utkání proměnit několik gólových příležitostí. Pustili jsme soupeře do vedení a už jsme neměli dost sil na zvrat.To nás stálo celkové 3.místo v turnaji.

Urvali jsme alespoň jednu cenu. Lukáš Frček se stal nejlepším střelcem turnaje se 40 góly.Za to má palec nahoru

Na závěr chci všechny kluky pochválit a poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu dodal trenér Jiří Formánek

Naše výsledky:

Vimperk-LOKO ČB      4-3    Rod O. 2, Frček L., Wagner M.

Vimperk- Příbram 02   7-7   Frček L. 3,Koloušek T.2, Uhlík M. ,Rod O.

Vimperk-FC Písek         2-5   Frček L. ,Rod O.

naše sestava:Jaroš M.,Uhříček L.-Uhlík M.,Frček L.,Rod O.,Zahradník J.,Formánek J.,Wagner M.,Koloušek T.,Červený O

Hokej:

Dorost:  HC Vimperk – HC Strakonice 3:9 (1:1,2:3,0:5)

Branky: Hlavica 2, Krnák 1

Přihrávky: Pek 2

Vyloučení: 3:8, využití 1:2, oslabení 0:1

V předposledním utkání krajské ligy dorostu přivítali vimperští dorostenci tradičního rivala ze Strakonic, jasného lídra tabulky, jenž v sezóně ještě neprohrál. Při pohledu na plnou hostující soupisku nečekal domácí zrovna lehký zápas. V sestavě opět chyběl nejproduktivnější hráč Ptášnik a nemocní Chval, Klíma a Král. Navíc obránce Myslík hrál se zlomeným prstem na ruce, což si přivodil v posledním utkání v Domažlicích, klobouk dolů před ním. Vimperští v celém průběhu sezóny nehráli ani jednou v kompletní sestavě a to se odráží na výsledcích. Do branky opět nastoupil v posledních utkáních výborný Skolek. Od prvních minut hosté na ledě vládli, výborně bruslili a kombinovali a domácí se jen těžko dostávali ze svého obranného pásma. V páté minutě při přesilové hře šli hosté po pěkné kombinaci před brankou do vedení a z domácími to příliš dobře nevypadalo. Při soustavném tlaku hostů našel v deváté minutě domácí Pek přesnou přihrávkou Hlavicu a ten se při zakončení nemýlil a bylo vyrovnáno. I když v dalším průběhu první třetiny hosté stále svého soupeře přehrávali, nerozhodný stav se již nezměnil i zásluhou výborně chytajícího Skolka v domácí brance. Druhá třetina se nesla v duchu té první s převahou hostů. Domácí však po poradě v kabině začali lépe pokrývat střední pásmo a hostující převaha již nebyla tak výrazná. I přesto šli hosté ve dvacáté páté minutě do vedení po nepřehledné strkanici před domácí bránkou. Snaha o vyrovnání domácích trvala do dvacáté deváté minuty kdy využívají přesilovku po samostatné Krnákově akci. O čtyři minuty později šli domácí dokonce do vedení, když využili jednu z mnoha brejkových situací ve druhé třetině a po úniku dva na jednoho opět Pek nachází přesnou přihrávku Hlavicu a ten přesnou střelou pod horní tyč překonává překvapenou domácí obranu. Z vedení se však domácí neradují dlouho a po hrubých individuálních chybách ještě do konce druhé třetiny stav otáčejí. Kdo čekal vyrovnaný zápas do konce třetí třetiny tradičně nervozního utkání, ten musel být v sobotu dopoledne zklamaný. Ve třetí třetině domácí hrající v deseti se ještě v úvodu snažili udržet s hosty krok, ale tři branky v rozmezí čtyř minut je srazili do kolen a zápas byl velmi rychle rozhodnutý. I když se domácí trenéři oddechovým časem snažili hostující nápor alespoň přibrzdit, unavení domácí do konce třetiny inkasují ještě dvakrát, poslední devátá branka tři vteřiny před koncem. Před tím však měli domácí výhodu tří přesilových her, ale ani při kombinované sestavě nedokázali hostujícího brankáře překonat. V závěru za rozhodnutého stavu si hosté ještě zvedli už tak vysoké sebovědomí zbytečným nedovoleným napadením ze zadu na domácího Skalického, naštěstí bez většího zranění. Hosté zaslouženě vítězí a potvrzují zasloužené první místo v tabulce. Za předvedenou hru domácích hlavně ve druhé třetině je však devět inkasovaných branek docela krutých.

{gallery}vimperk/2014/unor/hokej_dorost_vimperk_strakonice/{/gallery}

Junioři:  HC Vimperk – KLH Vajgar J. Hradec  5:7 (0:0,3:5,2:2)

Branky:Paule 2,Papež,Sitter J.,Sitter R.-Tomšík 4,Švihálek,Radvanský,Hruška

Sestava Vimperka:Robl-Myslík,Kačmár,Vítovec,Sitter R.-Novotný,Sitter J.,Bárta,Plouhar,Petera,Paule,
Krejsa,Papež,Kutil,Havelka

V utkání předních týmů krajské ligy se hrálo o hodně-kdo tento zápas vyhraje a zvládne poslední dvě kola soutěže,tak postoupí to kvalifikace o celostátní ligu juniorů.’Uvod utkání byl opatrnější,branky začali
padat až ve druhé třetině,kdy šli nejprve domácí do vedení,ale hosté skóre otočili ve svůj prospěch,to samé se povedlo též domácím-3:2.Závěr druhé části vimperští absolutně nezvládli a v rozmezí dvou minut třikrát inkasovali -3:5.Pokus o zvarat ve třetí části ztroskotal na neproměňování šancí a když hosté přidali šestou branku zdálo se o osudu utkání rozhodnuto.Závěr utkání byl ale jěště dramatický.Nejprve snížil na rozdíl dvou branek Paule,domácí odvolali golmana a to se povedlo
Sitter v 59.minutě snížil na 5:6.Tlak vimperský pokračoval,ale ztráta puku při rozehrávce nabídla hradeckému hráči pojitku vítězství střelou do prázdné branky domácích.