Kvildskou branou projela i Katka Neumannová

Modrá BIRELL brána, neodmyslitelná součást projektu na podporu hendikepovaným  spotrovcům, jejichž snem je vrátit se zpět na kolo, vyrůstá i na Šumavě.  Začátkem července se BIRELL JÍZDA přesunula i na Modravu a do Kvildy, kde v průběhu dvou dní  “vyjeli” účastníci  téměř jedenáct tisíc korun  na nákup handbike nebo speciálního kola.

 

katka

 

starostaamistostarosta

Za Katkou Neumannovou nezůstali pozadu  ani starosta a  místostarosta Kvildy, kteří šlápli do pedálů a modrou branou projeli s úsměvem a vědomím, že  tenhle projekt skutečně pomáhá tam, kde je třeba.

 

BIRELL JÍZDA PO CELÉ LÉTO

Celé léto mohou lidé díky projektu Birell jízda pomáhat handicapovaným, jejichž snem je vrátit se zpět na kolo. Stačí projet na kole pod speciální bránou, která putuje po českých cyklostezkách. Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 Kč. Celkovou sumu Birell věnuje na nákup kol a handbiků pro handicapované.

 

Handicapovaní, které zákeřná nemoc či úraz zatím nepustí zpátky na kolo, jsou ke splnění svého snu zase o kus blíže.Na MOdravě a ve Kvildě pro ně 2 157 lidí vyjelo částku 10 785 Kč. Jednou z nich byla i česká královna bílé stopy, olympijská vítězka a sportovkyně Kateřina Neumannová, která projela Birell bránou na Kvildě.

 

Sama mám sport a cyklistiku moc ráda, takže se mi myšlenka projektu Birell jízda, aby lidé pomohli aktivním způsobem života těm, co to potřebují, moc líbila. Jakmile jsem se dozvěděla, že Birell brána bude i na Kvildě, věděla jsem, že se ráda zúčastním a také pomohu. Je to to nejmenší, co mohu udělat pro lidi s handicapem a ty, kteří neměli takové štěstí.“

V Modravě i na Kvildě pomohli svým pohybem i zástupci města. V neděli projeli Birell bránou starosta a místostarosta Kvildy.

Že se získá dostatek peněz, věří i otec tří dětí Pavel, který touží znovu vyrazit se svou rodinou na výlet. Nový handbike je snem jeho celé rodiny.  Svým pohybem mohou lidé Pavlovi i dalším handicapovaným pomáhat i nadále. Birell brána bude na cyklostezkách až do 31. srpna a pomoci tak může každý. Čím více lidí projede modrou branou, tím vyšší částka poputuje na kola a handbiky. SEZNAM ZASTÁVEK BIRELL JÍZDY  najdete na  www.birelljizda.cz

Přidáte se i vy?

Jedna z příležitostí je například následující víkend (25. a 26. července) v Plzni, kdy BIRELL BRÁNA vyroste  v sobotu u městského stadionu a v neděli ve Štruncových sadech, vždy od 10 do 18 hodin.

 

-red, tz-