Neděle přinese prudké ochlazení

Předpověď počasí na uplynulých sedm dní zcela nevyšla. Sváteční den 28. září byl mnohem více slunečnější než se očekávalo, což jistě potěšilo mnoho turistů, kteří zavítali na prodloužený víkend na Šumavu. Víkendové počasí naopak vyšlo podle předpokladů, sobota byla převážně zatažená, přidal se i slabý déšť. Neděle naopak po rozpuštění mlh přinesla slunečné odpoledne. Pondělí a úterý bylo zatažené, středa přinesla slunečný den s teplotami mezi 15°C až 18°C, na 20°C se dostala teplota v Klatovech, Husinci nebo ve Čkyni.

 

A jaké počasí bude panovat na Šumavě v dalších dnech? Čtvrtek bude oblačný, postupně až zatažený, počítat musíme se silnějším větrem, hlavně na hřebenech Šumavy. Odpoledne a večer se v Bavorském lese, na Klatovsku a Prachaticku přidá déšť, ojediněle i bouřka. Méně srážek lze očekávat na Českokrumlovsku. Teploty nepřekročí 17°C. Pátek bude polojasný až oblačný, ráno místy mlhavý. Srážky se neočekávají.

 

Sobotní den bude polojasný, oblačnosti začně přibývat až na studené frontě večer, přidá se i déšť. Teploty budou atakovat 20°C. Neděle přinese prudké ochlazení, denní maxima budou jen kolem 13°C, občas zaprší, obloha bude oblačná.

 

Ještě chladněji bude na počátku nového týdne, noční teploty budou klesat k nule, v mrazových kotlinách i kolem -7°C, denní teploty se budou pohybovat kolem 10°C, užijeme si však slunce, bude jasno až polojasno. Od středy se zatáhne a přidají se občasné srážky, teploty však zůstanou beze změn.

 

(ir)

 

Slunečný den na Knížecím Stolci 28. září
Slunečný den na Knížecím Stolci 28. září

 

Mlha ve Volarské kotlině 3. října