volby10

Šumavu bude hájit pět zástupců

Pár čísel z víkendových krajských voleb

 

 

Ze Šumavy se do krajských zastupitelstev dostalo 5 kandidátů: do zastupitelstva Plzeňského kraje Ing. Milena Stárková (ČSSD, 50 let, bankovní úřednice, Sušice, členka ČSSD), do zastupitelstva Jihočeského kraje RNDr. Jana Krejsová (ČSSD, 58 let, zastupitelka, Prachatice, členka ČSSD),  MUDr. Ladislav Přívozník (ODS, 60 let, onkolog, chirurg, Prachatice, Mgr. Pavel Dvořák Pavel (Jihočeši 2012, 63 let, středoškolský učitel v. v., Vimperk, člen Jihočeši 2012) a Ing. Bohumil Petrášek (TOP 09 a Starostové pro Jihočeský kraj, 61 let, starosta, Vimperk, člen STAN)

 

Počty preferenčních hlasů:

 

Jana Krejsová 1159

Milena Stárková 1005

Ladislav Přívozník 829

Pavel Dvořák 579

Bohumil Petrášek 369

 


Přesně 20 hlasů rozhodlo o tom, že TOP 09 a Starostové pro Jihočeský kraj překročilo pětiprocentní hranici a získalo tři mandáty v krajském zastupitelstvu. Kdyby se dvacet voličů rozhodlo volit jinak, nestal by se vimperský starosta Bohumil Petrášek krajským zastupitelem.

 

 

Ani 1. místo v součtu hlasů v Sušici (25,26%) nestačilo dosavadní senátorce JUDr. Jiřině Rippelové (nezávislá za SPO Zemanovci) za volební obvod č.11 (okres Domažlice + západnočeská část Šumavy) k postupu do druhého kola senátních voleb, celkově skončila až čtvrtá.

 

 

Volby do krajského zastupitelstva jsme průběžně sledovali zde, kde si také můžete přečíst bezprostřední reakce obou nových krajských zastupitelů z Vimperka krátce poté, co ČSÚ zveřejnil oficiální výsledky voleb.

 

 

 (jr)