Přišel první sníh – bouralo se, padaly stromy a na Vodníku už se lyžuje

Podle očekávání dorazila poslední říjnový víkend nejenom do nejvyšších míst první sněhová nadílka. A podle očekávání někeří řidiči tomuto faktu nepřizpůsobili způsob a rychlost jízdy.

 

 

V sobotu ráno došlo k nehodě k nehodě v lokalitě U Sloupů nad Vimperkem. Při nehodě utrpěly zranění tři osoby. Jednu z nich museli zasahující vimperští hasiči vyprošťovat. V poledne se zde stala další nehoda. Tentokrát tady havarovalo osobní auto BMW.

 

Bouralo se také u Trhonína, kde ve dvě hodiny odpoledne skončilo mimo vozovku osobní auto Chevrolet Spark a zůstalo ležet na boku opřené o strom. Tady se nehoda obešla bez zranění.

 

Ve stejnou dobu se stala vážná dopravní nehoda s mnoha zraněnými mezi Volarami a Blažejovicemi. Řidič osobního vozidla Renault Megane nepřizpůsobil rychlost jízdy na zasněžené a namrzlé vozovce, dostal smyk a narazil do protijedoucího vozidla Škoda Fabia. “V obou vozidlech se zranilo celkem 7 osob, z toho 2 zranění jsou hodnocena jako těžká,” uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura

 

 

K další nehodě došlo před pátou hodinou odpolední na křižovatce silnic II/141 a II/145, u Vitějovic. Na vině nebyl stav vozovky, ale chyba řidiče. Řidič osobního vozidla Škoda Felicia při odbočování vlevo nedal přednost v jízdě jedoucímu vozidlu Audi A6 a čelně se střetli. Při nehodě došlo ke zranění čtyř osob, ve vozidle Škoda byli zraněni tři lidé, ve vozidle Audi jeden člověk.

 

 

Mokrý a těžký sníh způsobil pády stromů. Profesionálni hasiči z Vimperka například vyjížděli v sobotu ve tři hodiny odpoledne k padlému stromu v Mírové ulici ve Vimperku. Prachatičtí hasiči odklízeli padlý strom v neděli ráno po sedmé hodině u Dubovic.

 

 

Sněhu napadlo tolik, že členové SKI klubu Šumava připravili v sportovním areálu Vodník upravili skútrem kolečko pro nedočkavé lyžaře a od neděle se bude moci bruslit na lyžích. V neděli a v pondělí plánují členové oddílu od 17,00 do 18,30 spustit i umělé osvětelní, aby se mohlo lyžovat i po setmění.

 

 

(jr)