Divadelní spolek Bouček

{jcomments on} 

Divadelní spolek Bouček

 

Spolek byl založen roku 1998. Prvním nastudovaným představením byla pohádka „ O zlé kryse“.

 

Spolek se zaměřuje zejména na amatérskou činnost, směřovanou k dětskému divákovi, postupně amatérští herci nastudovali několik převzatých, ale zejména pak autorských pohádek.

 

Po celou dobu trvání spolupracujeme s městem, organizujeme program dětských akcí u příležitosti masopustů, čarodějnic i oslav v čase adventním.

 

Nemalou část činnosti spolku tvoří dobová představení u příležitosti historických oslav v rodném městě i širokém okolí, již 3. rokem se rozvíjí spolupráce s amaterským spolkem v sousedním Bavorsku. Při těchto představeních úzce

spolupracujeme s místními šermířskými spolky Berit a Artego a Stiftrovým pošumavským železničním spolkem.

 

Aktuálně jsme začali nacvičovat, pod režijním vedením místního mladého režiséra, činoherní představení pro dospělé diváky.

 

Od září pracujeme společně s dětmi z dramatického souboru Damián a šermíři z Artega na mikulášské pohádce „O malé čertici“.

 

Jako amatéři si nejvíci srandy užijeme při historicko- recesistických vycházkách, kdy oděni do kostýmů z různých historických období bavíme sebe, ale i kolemjdoucí – přihlížející. Poslední taková akce proběhla 28. září v Českých Budějovicích, kdy Pohádková kancelář, se kterou spolupracujeme, připravila 1. ročník měsíce „Putování po věžích“.

 

Aktuálně 3.1.2013

 

{gallery}vimperk/2013/leden/boucek/{/gallery}

 

 

 

P1080878