Jsem nadšená, těší se vítězka fotosoutěže z účasti na workshopu

Vítězkou fotosoutěže sumavy.eu se stala Lucie Rambousková z Volar. Odměnou jí je účast na workshopu Oehling fotografa Vládi Hoška.

 

Poté, co jsme jí kontaktovali a oznámili jí výhru, jsme obdrželi tuto odpověď: „Musela jsem to chvíli rozdýchat, jsem nadšená, nevím, jak to ani slovy popsat… To je úžasné a dokonalé a na workshop se neskutečně těším, jsem naprostý amatér, tak budu moci „pochytit”, jak to dělají profíci…”

 

 

lucierambouskova

 

 

Položili jsme Lucii Rambouskové několik otázek.

 

Jak jste se o fotosoutěži dozvěděla?

 

Dozvěděla jsem se o ní úplně náhodou tři dny před uzávěrkou z internetu, přesně si nevzpomínám, na jaké konkrétní stránce to bylo, ale zřejmě jsem někde zahlédla odkaz při prohlížení fotografií z webkamer na Šumavě.

 

Kdy vznikla Vaše vítězná fotografie a kde jste se s jelenem potkala?

 

Fotografie vznikla 28.9.2012 na Horské Kvildě, kde jsem původně chtěla fotit krásnou krajinu. Jelen byl neplánové překvapení a musím přiznat, že jsem měla i strach, do poslední chvíle mě totiž neviděl a stále se přibližoval.

 

Jaký používáte fotoaparát?

 

Používám digitální zrcadlovku Nikon D80 se setovým objektivem 18-135 mm.

 

Těšíte se na účast na workshopu a chtěla byste s fotografováním i nadále pokračovat?

 

Na workshop se opravdu velice těším, účastí se mi plní jedno z mých přání. Jsem fotografický amatér a těším se zejména na to, že se budu moci od profesionála pana Hoška něco přiučit, zjistit, jaké dělám chyby atd., aby fotografie byly stále lepší. Fotografování se budu určitě věnovat i nadále, je to pro mě úžasný způsob, jak si uchovat nádherné scenérie zejména Šumavy, moci se k nim kdykoliv vrátit a krásnou přírodou potěšit i lidi okolo.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám, ať si Workshop užijete a do budoucna spoustu skvělých momentek z fotografování.

 

 

Lenka DOUBKOVÁ