Marta Čurdová: Já strašně ráda žiji

Nejen modelky a hvězdy stříbrného plátna mohou vypadat skvěle. Každá žena může využít svých kouzel a triků ve prospěch svého půvabu. Jeden slavný citát praví: „Neexistuje ošklivých žen, jsou jen ženy, které nevědí, že jsou krásné!” A právě naučit se poznat své skryté půvaby, ovládat kouzla, triky a změnit nejen vzhled, ale i celý postoj ke svému okolí a otočit se správným směrem k zdravému životnímu stylu vyžaduje velikou námahu, skutečné chtění a především disciplínu. S tím vším nám bude pomáhat půvabná dáma paní Marta Čurdová, kterou Vám přestavujeme v následujícím rozhovoru.

 

Paní Marto, jste poměrně známá žena ve Vimperku. Přesto, řekla byste o sobě pár slov?

 

marta1
Určitě. Jak už bylo řečeno, jmenuji se Marta Čurdová a od narození žiji v šumavském městečku Vimperku, kde žijí i moji rodiče. Mám dvě dospělé děti Milana a Martinu, kteří si již žijí vlastní životy, a tak žiju sama. V centru Vimperku jsem měla vlastní obchůdek s dámskou módou a erotickým zbožím. Na to velmi ráda vzpomínám, tato práce mne bavila a naplňovala. Nyní dělám servírku a okrajově pedikúru a masérství. Jsem vegetariánka, žiji zdravě, ráda se pěkně a pestře oblékám, tancuji a každý den se věnuji kalanetice.

 

Když jste zmínila své podnikání, co Vás nejvíce při provozování obchůdku s erotickým zbožím naplňovalo?

 

Když jsem tento obchod otevírala, všichni byli v očekávání. Kromě mě. Když jsem s tím začínala, lidé sem chodili spíše ze zvědavosti a někteří se ostýchali. Po nějaké době už přicházeli nakupovat bez rozpaků. Je nutné říci, že jsem nezačínala rovnou s erotickými pomůckami. Vše se vyvinulo postupně. Nejprve jsem měla dámskou módu, postupně jsem sortiment rozšířila o klasické a erotické spodní prádlo a až časem jsem začala nabízet erotické pomůcky jako např. Venušiny kuličky, lubrikační gely, vibrátory, nafukovací panny apod. Moje myšlenka byla umět lidem poradit a pomoci. Pohladit jejich dušičku. Byla jsem lékařem lidských duší a tuto profesi jsem dělala s láskou a ráda. Měla jsem spousta zákazníků a zákaznic, kteří za mnou chodili se svými problémy. Posadila jsem je a vyslechla při kávě nebo čaji. Probrali jsme to, co je trápilo, a pak jsem jim nabídla řešení. Myslím si, že svým přístupem a nabízeným sortimentem jsem dokázala lidem zpestřit sexuální život a utužit jejich vztah.

 

Zkusila byste v krátkosti zhodnotit sebe sama, co se týče charakterových vlastností?

 

Jsem skopec jak vyšitej. Beranům vládne jako živel oheň a z toho vyplývá plná energie. Jsem průbojná a ambiciózní, zvlášť když se pro něco nadchnu. Jsem přátelská, otevřená a tolerantní. Vím, co chci, a umím si za tím důstojně jít. Říkám to, co si opravdu myslím, s čímž je občas problém, protože lidé neumějí být upřímní ani k sobě, ani ke svému okolí. S čím mám problém, je přizpůsobit se něčemu, co se mi nelíbí. Také nemám ráda předstírání, že se nic neděje, když se ve skutečnosti děje. To nesnáším! Beran také nemá komplexy a zábrany, proto často šokuje svým chováním okolí.

 

Co je pro Vás v životě nejdůležitější?

 

V první řadě mí rodiče. Říkám, že to jsou moji „dospělí děti stařečkové”. Velice si jich vážím a věnuji jim veškerý svůj volný čas. Dále je také důležité zůstat stále nohama na zemi a to za každých okolností. Člověk musí zůstat sám sebou a důležité je umět se smát a mít život rád. Víte, já strašně ráda žiju a snažím se, aby mě po celý den všechno co dělám těšilo a bavilo.

 

Co ráda děláte, když máte čas pouze sama na sebe?

 

Čas na sebe by si člověk měl najít vždycky! Proto mám každý den svůj rituál, který dodržuji řadu let. Vstávám v šest hodin ráno, osprchuji se a zacvičím kalanetiku. Poté se nalíčím, vypiji vodu s citrónem a tím teprve odstartuji svůj den. Je velmi důležité začít den v klidu a těšit se na něj. Pak se podle toho odvíjí vše, co se za ten den přihodí. Když ráno vstanu a uvidím, že je venku hnusně, musím si říci, že si konečně vytáhnu zimní kabát a budu se těšit na to, až si ho obléknu a půjdu ven. Proto není nikde ani stopa po ranním shonu a nervozity.
Mojí vášní je také tanec. Tanec miluji, nesmírně se při něm uvolním a vydržím na parketu klidně celou noc. A vůbec po tom nejsem unavená, pohyb mi jen dodává energii. Také mám ráda sluníčko, proto jsem si před nějakým časem koupila nad městem pozemek a postavila si na něm chatičku, altánek a skleník. V létě se tady nesmírně ráda opaluji nahá. Víte, slunce, to je pro mě můj přírodní milenec, jeho hřejivé paprsky mi pronikají do celého těla, do každého póru…. Je to můj životabudič. Už se těším, až bude teplo. V zimě spíše trpím.

 

marta
Jak už jste se zmínila, jste velikou zastánkyní zdravého životního stylu a pohybu. Ráda o sebe pečujete, pěkně se oblékáte, cvičíte, staráte se o staré rodiče a do toho ještě chodíte pracovat. Jak všechno stíháte?

 

V první řadě je umět se každý den nastartovat pozitivní myšlenkou. Každý den je hezký a je třeba si ho užít! Proto je důležité se těšit. Člověk také musí odpočívat. V mém případě vypnu tím, že si přečtu něco hezkého. Také ráda chodím na procházky. V létě na kolo a v zimě na běžky. Také s chutí mučím svoji zahradu – zaměstnám ruce a vypnu hlavu. Jsem optimistka. Všechno co dělám, se snažím dělat ráda, s láskou, a proto mě to nevyčerpává. Naopak nabírám při tom sílu a energii.

 

Existuje vůbec něco, co skutečně děláte nerada?

 

Život mě naučil a já si umím téměř vše z domácích prací udělat sama. Předělala jsem si celý byt a na zahradě jsem si sama vykopala a vybetonovala základy chatky, altánku a skleníku. Jsou věci, které samozřejmě dělám nerada např. vysávání a mytí oken. Ale kdo to udělá za mě? Člověk si nemůže připustit, že dělá něco nerad. Prostě se to udělat musí!

 

Ve Vimperku vedete lekce kalanetiky. K čemu je toto cvičení dobré?

 

Z vlastní zkušenosti a na rovinu říkám, že nemám ráda fitness centra. A to z prostého důvodu: člověk něco cvičí s představou, že si tím pomůže. Toto cvičení má pak poloviční účinek na tělo, protože stroj je jen poloviční pomoc. Nehledě na to, že si tímto cvičením může ublížit. Každý člověk je jiný a potřebuje individuální přístup. Kalanetika je na bázi zdravotního cvičení. Je pro každou věkovou kategorii mužů a žen. Kalanetika pozvolným protahováním svalů posiluje a zpevňuje tělo. Dvěma slovy: zdravě uzdravuje.

 

Se cvičením máte bohaté zkušenosti…

 

Ano, cvičím a cvičila jsem např. aerobic, strečink, zdravotní cvičení, zmíněnou kalanetiku… Snažíme se udržet tělovýchovu pod okresem Prachatice. To vše děláme ve svém volném čase a jsme rádi, že lidé nás podpoří tím, že si přijdou zacvičit s námi a udělají něco pro sebe. To je velice důležité.

 

Jste velmi aktivní sportovkyně, jak vypadá Vaše strava?

 

Kdysi dávno jsem měla zdravotní problémy, které mě dovedly k tomu, abych se začala zajímat o to, co jím. Víc jsem pátrala po tom, co jaké jídlo v sobě obsahuje. Inspirovala mne rostliná strava, kterou jsem na sobě začala zkoušet a která byla v té době téměř neznámá. Od té doby, co se takhle stravuji, jsem plná energie, vyrovnaná, klidná a zdravá. Ale vybrušuji ji celé roky, je to celoživotní trať. Veškerá energie je v životosprávě, která musí obsahovat ovoce, zeleninu, luštěniny, obiloviny… Vše na co mám chuť si v dnešní době můžu udělat tak, aby to odpovídalo mým zdravotním požadavkům – vše se dá nahradit zdravou výživou, kterou si ráda vařím v parním hrnci. Celá léta nesolím a nesladím. Ale také mám svoji neřest – umím se zdravě přejíst. A to také není dobře! Pro život jsme dostali do vínku dvě ohromné věci plné rozkoše – jídlo a sex. Zdá se mi, že ani s jedním neumíme dobře zacházet a musíme se to naučit. Obojí by měl být obřad.

 

Když se rozhlídnete kolem sebe: jaký máte názor, jak se vimperské ženy oblékají a jak o sebe pečují?

 

Osobně se ráda pěkně oblékám, žena musí být neustále upravená, vždyť to dělá hlavně pro sebe, pro svůj dobrý pocit! Na ženu má být příjemný pohled. My ženy bychom měly chodit hezky oblékané a poutat tím druhé lidi. Každý je nějaký a každý má svůj osobitý styl. Žena má se sebou pracovat, vše je totiž v nás samých a vůbec to není o penězích. Žena ze sebe musí mít dobrý pocit a říct si „to mi sluší” a je jedno, zda jde o oblečení ze značkových butiků nebo ze sekáčů. Jde pouze o to umět skloubit oblečení a nebát se barev. A to jak se žena cítí, to potom z ní také vyzařuje.

 

Řešíme ženy, ale zaměřme se i na druhé pohlaví. Spousta mužů chce, aby jejich manželka se sebou „něco dělala”. Sami ale mají veliké nedostatky. Co byste takové ženě poradila?

 

Víte, já když to vidím, tak kolikrát jsou muži daleko lépe oblečeni a upraveni než jejich manželky.

Ale takové ženě bych poradila, ať do své proměny zatáhne i svého muže. Nejlepší je vše ve dvou. Pokud muž chce, aby se jeho žena proměnila v krásnou labuť, musí také pro to sám něco udělat. Vždyť se můžou domluvit, vzájemně si pomoci, zharmonizovat se společně. Vzájemně se podporovat a tolerovat. Začít společně sportovat, změnit své návyky, změnit stravu a to vše dělat společně, protože ve dvou se to lépe táhne! Miluji harmonii vztahů mezi lidmi a tohle jejich vztah jen posílí!

 

Děkujeme, paní Marto, za rozhovor a budeme se těšit na Vaše příspěvky.

 

 

Jak rozhovor vznikal: Když jsem se měla sejít s paní Martou, byla jsem lehce nervózní. Nikdy před tím jsem se s ní osobně nesetkala a znala jsem ji pouze od vidění. Působila na mě velmi temperamentně a přísně. Když jsme se setkali, přišla elegantní dáma v kostýmku na vysokých podpatcích. Velmi mile se na mě usmála, podala mi ruku a s příjemným hlasem se mi představila. Dala si zelený čaj, který ji podle ní dodává energii, a začali jsme si povídat. Za tu dobu jsem pochopila, že je to velmi přátelská dáma, která kolem sebe šíří dobrou náladu a energii.

 

(red)

 


foto: archiv Marty Čurdové