Zima nedorazí ani v následujích dnech

Počasí v posledních dnech nepřineslo žádnou změnu. Horské polohy měly slunečné a teplé dny, naopak nižší polohy byly zality nízkou inverzní oblačností. Pouze v neděli se přechodně zatáhlo vysokou oblačností na celé Šumavě. Od pondělí se vrátila opět nízká oblačnost. Nejnižší teploty v mrazových kotlinách (Perla a Rokytská slať) panovaly od 15. do 17. listopadu, kdy ranní minima klesala na -13°C až -15°C.

 

Inverzní ráz počasí ale pomalu končí. Čtvrteční ráno bylo již na celé Šumavě oblačné až zatažené a to i v nejvyšších polohách. Po celý den bude spíše zataženo s mrholením, ojediněle se slabým deštěm. Denní teploty vystoupí maximálně k 8°C, v 1000 metrech kolem 5°C. Pátek přinese opět inverzní počasí, v nižších polohách by mělo být zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Denní teploty kolem 7°C. V sobotu Šumavu ovlivní slábnoucí studená fronta, která inverzi ukončí. Bude oblačno až zataženo, k večeru se slabým deštěm. Teploty opět kolem 7°C. I neděle bude skoro zatažená s přeháňkami a příjemnými teplotami kolem 7°C.

 

Ani počátek příštího týdne nepřinese změnu, obloha bude oblačná až zatažená s občasným deštěm a teplotami beze změn, tedy kolem 6°C. Počítat musíme i s mlhami.

 

(ir)

 

Volary 15. listopadu

 

Volary 17. listopadu