Francie požádala ČR o prověření aut a osob

fra

Francie kvůli útokům požádala ČR o prověření aut a osob Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v sobotu řekl České televizi (ČT), že francouzští policisté požádali ČR o informace o určitých lidech a autech. 

 

„Francouzští kolegové nás požádali o informace o určitých lidech a značkách aut, pracuje na tom od noci hlavně Útvar pro odhalování organizovaného chovanec
zločinu (ÚOOZ). Tito lidé nebyli ale podle posledních informací zachyceni v ČR,“ uvedl Chovanec pro ČT. “Prověřujeme několik informací, které z Francie přicházejí, na základě mezinárodní spolupráce,” řekl později ministr ČTK.

  

Mluvčí útvaru ÚOOZ Pavel Hanták prověřování údajů komentovat nechtěl. Chovanec v ČT uvedl, že Francií zmiňovaná jména a značky zatím v Česku zachyceny nebyly, ale vyšetřování je na začátku. Posílena ostraha Policie posílila již během noci ostrahu obchodních center, letiště, důležitých objektů a ambasád. Během soboty zesílila hlídky také okolo brněnské mešity. Informace o nebezpečí, které by hrozilo ČR ale policie nemá.

Celá zpráva ZDE

Zdroj: http://www.novinky.cz/