VIMPERK NESTAČIL NA SOBĚSLAV

18. KOLO KLM

neděle 10.1.2016 17:00 – ZS Soběslav

8:4

Góly a nahrávky: 8. Vild (M. Kučera), 16. M. Kučera (Žákovský), 27. Smrž (Hák), 29. Schejbal (Smrž), 32. Smrž (Žákovský), 33. Žákovský (Vild), 52. Máca (Vild), 59. Jansa (Žákovský) – 21. R. Sitter, 25. Bojer (Krejsa), 38. Hail (B. Král, Paule), 58. Jiří Lang
Rozhodčí: Macák – Jan Lang, Kubíček
Vyloučení: 11:9, navíc J. Předota (VIM) 10 min
Využití: 1:2
Diváků: 180

Soběslav: Křiklán – Vild, Smíšek, Rybák, Jansa, L. Karpíšek, Slavík – Hák, Schejbal, Smrž, Morong, Máca, Píha, M. Kučera, Žákovský, Petržílka

Vimperk: Mazúch (33. Robl) – O. Předota, R. Sitter, J. Předota, Vítovec – Bojer, Vinš, Paule, Korous, Hail, B. Král, Krejsa, Jiří Lang, T. Novotný, od 25. navíc Jan Bárta

Vimperští hokejisté sehráli v neděli 10. ledna v Soběslavi další utkání Krajské ligy mužů, jejíž základní část se pomalu blíží ke konci. Hosté odjeli do Soběslavi v oslabené sestavě, v níž chybělo z různých důvodů celkem šest hráčů základní sestavy. I tak chtěli napravit nepříliš povedený herní projev z posledních utkání. Začátek patřil hostům, ale první branku zápasu dali domácí, když potrestali vyloučení Vítovce. V témže čase neproměnil vyloženou šanci vimperský Král. Domácí mohli odskočit o dvě branky ve 14. minutě, ale neproměnili trestné střílení. Podařilo se jim to o dvě minuty později, když domácí útočník projel hostující obranou a přidal druhý gól.

Do druhé části vstoupili hosté výborně. Po patnácti vteřinách projel celé hřiště Radek Sitter a snížil na 2:1. Poté si slovo vzali opět domácí a zvýšili opět na rozdíl dvou branek. Ve 26. minutě Vimperk díky trefě Bojera snižil na 3:2. Hosté ožili a otevřeli hru, čehož domácí využili a potrestali vimperské chyby v obranném i středním pásmu celkem třemi brankami mezi 29. a 33. minutou utkání. Po šestém gólu přepustil Mazúch místo ve vimperské brance Roblovi. Chvíli poté dostal desetiminutový trest Jan Předota a protože hosté přijeli pouze se čtyřmi obránci, musel v obraně zaskočit útočník Paule. V závěru druhé třetiny Vimperk ještě snížil na 6:3, když přesilovou hru využil Hail.

V poslední třetině domácí kontrolovali hru a díky sebevědomějšímu a zodpovědnějšímu výkonu dotáhli utkání do vítězného konce. Ke konečnému stavu přidali domácí v posledních dvaceti minutách ještě dva góly, čtvrtý gól hostů si připsal Lang. Vimperk prohrál po slabém výkonu v Soběslavi 8:4.

V příštím kole mají vimperští volno, další utkání sehrají v sobotu 23. ledna ve Strakonicích.

Vaše reakce, připomínky, komentáře, náměty a podněty k daným tématům můžete redakci zasílat na: info@sumava.eu