Lída Baarová – přidané představení

Divácký zájem překonal očekávání – kina přidávají promítání

 

Filmy Filipa Renče se obvykle těší divácké popularitě, nejinak je tomu v případě snímku o  jedně z nejkrásnějších českých hereček, která se jako kontroverzní postava zapsala do  povědomí  historie české kinematografie, LÍDĚ BAAROVÉ. Na kvalitě  snímku  se “podepsala”  spolupráce na filmové hudbě – již popáté se ke společnému dílu sešli  Bílá, Renč, Soukup a Osvaldová.

 

Sušické kino zareagovalo na poptávku po dalším promítání a zařadilo další promítání filmu LÍDA BAAROVÁ na svůj program – v neděli 7. 2. od 17 hodin.

sirkusDochází ke změně programu původně plánovaného vysílání (informace ZDE)

 

 

baar 4

 

O úspěch snímku se zasloužilo i skvělé herecké obsazení:Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Simona Stašová, Martin Huba, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Anna Fialová, Jiří Mádl, Zdenka Procházková, Michal Dlouhý, Helena Dvořáková, Miroslav Táborský, Alois Švehlík, David Novotný, Jan Révai a další.

 

 

baar 5

 

 

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství.

 

Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských” sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života.

 

Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká…. (CSFD.CZ, CinemArtCZ)

 

baar1  baar2

baar 3 baar 4

 

REZERVACE VSTUPENEK na nedělní představení v Sušici  >>>ZDE<<<