Mladí sušičtí atleti přivezli medaili

V sobotu 21.5.2016 se na stadionu ve Stříbře konaly společné atletické přebory Plzeňského a Karlovarského kraje v kategorii mladšího a staršího žactva.

A naši mladí sušičtí atleti se také zúčastnili. Pod vedením Jana Práška do Stříbra odjeli za mladší žactvo Michaela Míčková, Veronika Simetová, Šimon Svoboda, za žactvo starší pak Adéla Fořtová, již ostřílený závodník Miloslav Prášek a dva nováčci, Honza Schaffhauser a Tomáš Vrána.

Při takto menším počtu však naše výprava byla velmi úspěšná a starší žákyně Adélka Fořtová dokonce získala stříbrnou medaili v běhu na 1500m. V dalším svém vystoupení, v běhu na 300m, pak výkonem 46,02s obsadila 6.místo.

atletika 2

V kategorii starších žáků pak Milda Prášek vybojoval 5.místo v běhu na 60m výkonem 7,94s, 6.místo ve skoku dalekém skokem 505cm, a ve svém novém osobním rekordu 19,00s pak ve výborně obsazeném běhu na 150m doběhl na 7.místě.

Další starší žáci také zabojovali, Tomáš Vrána ve skoku vysokém při svém prvním “velkém” závodě obsadil 5.místo skokem 141cm a Honza Schaffhauser doběhl na 7.místě v běhu na 1500m.

atletika 1

Naše mladší žákyně bojovaly skvěle, i když “nezacinkalo”. Míša Míčková si vytvořila osobní rekordy ve všech disciplinách, ve kterých nastoupila: výkonem 9,29m obsadila 6.místo ve vrhu koulí, v hodu míčkem pak výkonem 43,71m obsadila 4.místo a 4.místo obsadila pak i ve skoku vysokém, výkonem 136cm, když se zlepšila o 10cm!!

Podiové umístění jen velmi těsně uniklo také Verče Simetové, která rovněž v běhu na 800m obsadila mezi mladšími žákyněmi 4.místo výkonem 2:38,58min a mezi sportovci tak nepopulární “bramborovou” medaili, získala i v běhu na 300m, výkonem 47,58s, kdy jí bronzová medaile unikla o pouhé 3 setiny sekundy, což znamenalo cca 20cm!!! Ve skoku dalekém ji nevycházela “technika” a nepostoupila do finále.

Rovněž náš jediný mladší žák, Šimon Svoboda, se v dálkařském sektoru také trochu “trápil” s rozběhem, ovšem v běhu na 60m se dostal pod 9s, a v běhu na 150m skvělým výkonem 21,90s obsadil 6.místo.

Závody ve Stříbře se všem našim účastníkům líbily, a počasí se rovněž vydařilo, takže naše malá výprava odjížděla velmi spokojena. Věřím, že nabyté zkušenosti se budou hodit v dalších závodech.