Vítězství v 35. ročníku „Memoriálu Ing. Adolfa Donáta“ zůstalo v Sušici

Běh podél Otavy slavil půlkulaté jubileum. 34 běžců a běžkyň rozličných věkových kategorií se postavilo na start 35. ročníku tradičního závodu, aby uctili památku Ing. Adolfa Donáta, zakladatele tohoto lesního běhu a velkého propagátora vytrvalostního běhání.

donat 1

Pavel Štěpáník vede ihned po startu pole běžců při „Běhu podél Otavy 2016“

V celkovém pořadí zvítězil  Pavel Štěpáník z atletického oddílu TJ Sušice před Tomášem Görnerem z Atletiky Klatovy a opět dokázal, že je aktuálně  nejlepším pošumavským běžcem nejen na dráze, ale i v terénu. Potěšitelná byla hojná účast závodníků i závodnic ze Sušice, z nichž se na stupně vítězů dostaly ve svých kategoriích mladičká žákyně Adéla Fořtová a populární sušická cvičitelka Hanka Habartová mezi mladšími ženami a Vanda Holá mezi ženami nad 40 let. Diváci upřímně zatleskali  nejstaršímu účastníkovi běhu Otakaru Kučerovi ze Sokola Přeštice, který i ve svých 71 letech doběhl na 27. místě v absolutním pořadí. Naopak nejmladší účastnicí byla již zmíněná sušická žákyně Adéla Fořtová.

donat 2

Sušické běžkyně Vanda Holá a  Hanka  Habartová při „Běhu podél Otavy 2016“

Poděkování pořadatelů patří zejména hlavním partnerům závodu, kterými byly SPAK FOODS a DOPLA PAP. Pěknými cenami pro vítězné závodníky pak přispěly i další sponzoři: KROL, JANTAR – paní Koubová, Kola Čácha. Sport Schwarzkopf, PRO-DOMA Stavebniny, Drogerie u Jarky, Lékarna Galenos, ASTER Pharma a Falcom – Kancelářská technika.

Výsledky:

Muži do 39 let – 1.  Štěpáník (TJ Sušice) 2. Görner (Atletika Klatovy) 3. Teska (Domažlice)

Muži 40 – 49 let – 1. Valíček  (Osek) 2. Fürbach  (Strakonice) 3. Šmídl (Sušice)

Muži 50 – 59 let – 1. Pudil (Strakonice) 2. Voráček (Dolany) 3. Šatra (Tatran Velké Hydčice)

Muži od 60 let – 1. Rus (KČT Nýrsko) 2. Valíček (ČZ Strakonice) 3. Lukačišin (Klatovy)

Ženy do 39 let – 1. Dolejšová (Atletika Klatovy) 2. Fořtová (TJ Sušice) 3. Habartová (TJ Sušice)