Dne 2. října 2025 se ve Vimperku uskutečnila tradiční Burza škol, která se stala skvělou příležitostí pro žáky základních škol i jejich rodiče seznámit se s nabídkou učebních a studijních oborů v našem regionu. Celou akci zaštítila Jihočeská hospodářská komora, která dlouhodobě podporuje propojení škol s praxí a rozvoj řemesel.
Na našem stánku jsme měli možnost představit obory. Návštěvníci si mohli nejen prohlédnout ukázky prací, ale i nahlédnout do samotného řemesla – od praktických ukázek zapojování elektroinstalace, přes kulinářské dovednosti, až po kreativní práci kadeřnic. Atmosféra byla živá a zájem žáků i jejich rodičů velký.
Velkou atrakcí se stal také selfie koutek, kde si návštěvníci mohli pořídit originální fotografie na památku. Tento prvek přinesl do celé akce uvolněnou a zábavnou atmosféru a přilákal mnoho úsměvů.
Jsme rádi, že jsme mohli ukázat našich obory a věříme, že jsme tím pomohli žákům při jejich rozhodování o budoucím studiu.
Šárka Žáková odborný referent








