autocentrum

Napadení za bílého dne: Budeme iniciovat petici

Přesně týden byla otevřena nová provozovna ekologické likvidace autovraků a výkupu kovového odpadu v aerálu Autocentra Presl v Boubínské ulici a její majitelé a zaměstanci už zažili hodně nepříjemný zážitek. Dokonce jeden z nich, Ludvík Presl ml., skončil po tomto zážitku v pracovní neschopnosti.

 

 autocentrum

 

“V úterý po obědě vidím pohledem z okna na prostranství, kde vykupujeme šrot, kolem našeho zaměstnance, který nám s výkupem vypomáhá, podezřelý shluk šesti cikánských občanů s jedním malým, zhruba tříletým dítětem . Proto jsem se tam šla podívat,” vypráví manželka Ludvíka Presla ml. Lenka Preslová. Podle jejích slov jeden ze skupiny přinesl čtyři plechovky na výkup, zatímco další kradl elektromotor a jiný si schovával pod bundu minimálně deset kilogramů hliníku. Mezitím malé dítě vběhlo do administrativní buňky, za ním dovnitř vešel ten samý, co chtěl ukrást elektromotor, ale obsluha zařízení ho stihla zastavit a přivést zpět.  “Snažil se ukrást finanční hotovost. Určitě to měli naplánované,” je přesvědčena Lenka Preslová. Následovala ostrá hádka plná velmi hrubých urážek ze strany nezvaných návštěvníků, z nichž podle tvrzení Lenky Preslové někteří byli stoprocentně opilí a zfetovaní.

 

V tu dobu přijel do areálu Ludvík Presl ml., který se ihned snažil své manželce a zaměstnanci pomoci. Stal se však obětí fyzického napadení ze strany celé skupiny. “Jeden z té bandy se mi snažil dát hlavičku, naštěstí se mi na poslední chvíli podařilo trochu uhnout, takže jsem nedostal přímý úder, a pak jsem skončil na zemi, kde do mě kopali,” popisuje útok Ludvík Presl mladší. Výsledkem jsou bolesti hlavy, otoky a hematomy hlavy, ramena a hrudníku a pracovní neschopnost napadeného.

 

Útok skončil až příjezdem státních i městských policistů, které stihla Lenka Preslová zavolat. Pravě policisté z vimperského obvodního oddělení nyní celou událost šetří. V pátek dopoledne na náš dotaz policejní mluvčí Martina Joklová uvedla, že zatím je celá událost vyšetřována jako přestupek proti občanskému soužití, nicméně nevyloučila pozdější překvalifikování na trestný čin. Jak nám Ludvík Presl ml. řekl, měl by být v nebližší době vyslechnut.

 

O událost se už začalo zajímat i vedení města. Starosta Vimperka Bohumil Petrášek spolu s místostarostkou Jaroslavou Martanovou již rodinu Preslovu navštívili.  “Tohle přesahuje únosnou mez. Budeme iniciovat jednání s krajským ředitelstvím Policie ČR, aby byly posíleny hlídky ve městě. Není přece možné, aby sociálně nepřizpůsobiví občané přepadali jiné občany nebo podnikatele za bílého dne,” uvedl starosta města. Že situace s některými nepřizpůsobivými občany není dobrá, ví i místostarostka. “Na to, že k podobnému incidentu může dojít, jsme při jednáních s představiteli Policie ČR upozorňovali,” doplňuje starostu Jaroslava Martanová.

 

Manželé Preslovi po úterní zkušenosti plánují sepsat petici. “To, co se stalo nám, se může stát zítra klidně někomu jinému. Strašně nás štve ta bezmoc, kdy se snažíme poctivě pracovat a pak přijde takováhle parta, kteří nepracují, stát je živí z našich daní a tohle si dovolí,” vysvětlují svorně důvod petice. Představitelé města v tomto směru přislíbili administravní pomoc. O průběhu petice budeme na našich stránkách informovat.

 

(jr)