policie cr-auto

Velkou krádež ve Stachách mají na svědomí dva muži z Vimperka

Nad dvěma mladými muži z Vimperka spadla klec. Prachatičtí kriminalisté zahájili  trestní stíhání dvou mužů ve věku 23 a 27 let z Vimperka obviněných ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

 

Je jim kladeno za vinu, že minulý týden za použití násilí vnikli do rekreační chalupy ve Staších, ze které následně odcizili různé věci, například osobní vozidlo Ford Siera, elektroniku, nářadí a starožitnosti. V rekreační budově rovněž rozlili chemikálie, čímž poškodili nábytek a podlahovou krytinu. “Majiteli vznikla škoda za nejméně 600 tisíc korun,” uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

 

Obvinění dále dne 25. srpna 2012 vnikli do sklepní kóje v ulici Sklářská ve Vimperku, ze které odcizili horské jízdní kolo značky Favorit Python, čímž majiteli způsobili škodu za nejméně 7 000 korun.

 

Uvedeného jednání se starší z obou mužů dopustil i přesto, že již byl v posledních třech letech za takový čin odsouzen okresním soudem. Tohoto muže kriminalisté navíc obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. “Tento muž nejméně v jednom případě dal 0,25 gramu pervitinu druhému obviněnému muži za kradené věci,” popsala protiprávní jednání Martina joklová.  Aby toho nebylo málo, obviněný se rovněž dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání tím, že řídil dne 3.9.2012 ve Vimperku osobní vozidlo VW Golf, i když má městským úřadem vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

 

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je obviněný i mladší z dvojice. Podle vyjádření policejní mluvčí se ho měl dopustil tím, že minimálně ve čtyřech případech ve Vimperku a okolí řídil odcizené vozidlo Ford Siera a také vozidlo VW Golf.

 

Na oba muže uvalil v pátek soudce vazbu. Další vyšetřování provádí prachatičtí kriminalisté.

 

(red)