kapela

„Milujte se a množte se, “ vzkazuje Jirka z punkových Nutno dodat

Dalo by se říct, že ve Vimperku před pár lety začala pozvolná rocková revoluce. Vše odstartoval projekt studentů zdejšího gymnázia, kteří svým projektem Rockpárty přivedli na koncerty i mladší generace. Nyní, o tři roky později, se navíc po opravdu dlouhé době objevila domácí kapela. Jde o čtyřčlenou partu, která si říká Nutno dodat. Své první dva koncerty ale absolvovali u nás ve Čkyni, a proto jsme jejich zpěváka Jirku Peška požádali o krátký rozhovor.

 

Je tomu už hezkých pár let, co ve Vimperku vznikla rocková kapela, jejíž členové pocházeli právě odsud nebo z nejbližšího okolí. Co vás vlastně svedlo dohromady?

 

Co nás svedlo dohromady? Asi touha po vlastní kapele. Co může být pro hudebníka lepšího, než hrát v kapele a svoje výtvory pouštět do světa? 🙂 Panky s Předym spolu už nějakej pátek hráli, pak oslovili mě a já zase Víťu a kapela byla na světě.

 

Ačkoliv jste oficiálně vimperskou kapelou, své první dva koncerty jste absolvovali u nás ve Čkyni. Jakto? A co říkáte na čkyňské publikum?

 

Tak na první koncert nás pozval Hanuš Rücker, náš kamarád a známej a ten druhej organizoval Zbynďa Stejskal, kterýho zřejmě naše muzika nějakým způsobem oslovila. Ony ty začátky jsou všeobecně trochu těžší, ale doufáme, že příležitosti se pohrnou. Koncem září hrajeme konečně ve Vimperku, v hudební hospodě Třináctka. Jinak Čkyňáci jsou samozřejmě super publikum, děkujeme tímto způsobem za podporu.

 

Většina začínajících kapel si klade nějaký cíl, kterého by chtěla dosáhnout. Jak je tomu u vás?

 

Náš cíl je hrát pro lidi, které naše muzika bude bavit. Snad jich bude čím dál tím víc.

 

A je nějaká skupina (ať už domácí nebo zahraniční), se kterou byste si v budoucnu rádi zahráli?

 

Tak určitě. Rádi bychom na jednom podiu vystoupili třeba s Fialkama, s E!Ečkama, z těch zahraničních asi Rancid, ale to je spíš takovej sen 🙂

 

Za zmínku rozhodně stojí to, že ty a Víťa jste výborní fotbalisté a Panky s Předym svého času sahali po dresu mládežnických hokejových reprezentací. Dá se fungování v kapele v něčem srovnat se sportem nebo jde o dva zcela odlišné světy?

 

Pro upřesnění – já už jen fotbalista 🙂 Asi se to dá srovnat v tom ohledu, že v obou případech jde o nějakou kolektivní snahu. Takže se musíte občas spolehnout jeden na druhýho, což je u mě občas problém 😀 Kdo byl na posledním koncertě ve Čkyni, byl toho svědkem, trochu jsem přebral a občas zapomněl kus textu.. ale kdo by se o to staral 😀

 

Konec konců jde o punk 🙂 Jak jsme již zmínili v úvodu, pocházíte z Vimperka. Jak na tebe působí tamní hudební scéna?

 

Připadá mi, že je hrozně chudá. Jsou tam asi dvě, tři kapely, který hrajou pořád dokola. Myslím, že něco, co hrajem my, tu docela chybělo, ale nechci dělat frajera 😀

 

Blížíme se pozvolna k závěru našeho rozhovoru. Je něco, co bys rád vzkázal čtenářům čkyně.eu a vašim fanouškům?

 

Milujte se a množte se 😀 Ne, to byl žert, ať se maj všichni skvěle, poslouchají dobrej punk a můžou nás určitě někdy přijít podpořit, akce vždycky najdete na našem bandzone – Nutno dodat.

 

Za celou redakci děkuji za rozhovor a přeji mnoho hudebních úspěchů! A snad brzy naviděnou ve Čkyni!

 

 

Šimon Blaschko

Sestava:

 

Jiří Pešek – zpěv

Petr Pankratz – kytara, doprovodný zpěv

Ondřej Předota – baskytara, doprovodný zpěv

Vít Zábranský – bící

 

http://www.bandzone.cz/nutnododat

http://www.facebook.com/NutnoDodat