Proč alkohol zabíjí?

Od vyhlášení zákazu podávání a prodeje lihovin s obsahem alkoholu více než 20% uplynulo více než 24 hodin.

Televize, rozhlas a všechny deníky rozsáhle informují o rozhodnutí ministra zdravotnictví. Někdo se vyjadřuje pochvalně, někdo s despektem a je řada těch, kteří jsou velmi skeptiční a myslí si, že zákazy nic nevyřeší.

Při mé dnešní návštěvě sušického Tecsa jsem s povděkem zjistila, že lahví s alkoholem pod 20% je v regálech celá řada různých druhů, takže konzument jistě újmu neutrpí. A k tomu máme naše české výborné a oblíbené pivo a vína z Moravy.

Nabízí se však řada otázek.

Pokud zákaz prodeje platí NA VŠECHNY druhy lihovin nad 20%, má to určitě své opodstatnění. V této fázi policejního šetření není zřejmě vůbec jasné, v jakých lahvích a kde se může zabiják metanol nacházet. Kdyby totiž již tyto informace byly dostatečně známy, naše vláda by určitě nesáhla k tak drastickému opatření, které stojí naši státní pokladnu

denně několik milionů (spotřební daň z lihu je 18 milionů za každý den).

Co můžeme čekat?

Zákaz může platit dny, ale i týdny, a není vyloučeno, že na jeho konci bude povinnost zlikvidovat lahve, které jsou zatím jenom schované ve skladu.

Kdo to zaplatí? Kdo nahradí výrobcům a distributorům ušlé zisky? Co udělat, aby se situace neopakovala?

Ekonomové tvrdí, že máme příliš vysokou spotřební daň z alkoholu, která podporuje černý trh, politici zase poukazují na nedůslednou kontrolu a policejní práci. Pravda bude zřejmě někde napůl cesty.

Je jisté, že pokud bude např. vodka s kolkem v obchodě za stovku a u překupníka za padesát, tak ten, kdo má hluboko do kapsy, sáhne po té levnější. I s rizikem, že tím ohrožuje své zdraví.

Stát selhal v tom, že nedokázal zastavit nebo alespoň zabrzdit alkoholovou mafii. Ti chytřejší a movitější z poškozených zaměstnají své právníky a začnou vzniklou škodu od státu vymáhat. Lidé, žijící na okraji společnosti, se budou muset spokojit s bílou holí.

 

Milena Stárková