Sezona se bikerům povedla

Letošní sezona byla pro juniorský tým České spořitelny Specialized velice úspěšná. Závodníci týmu patřili v Čechách k těm nejlepším a potvrdili to ziskem mistrovských titulů a medailí na mistrovství republiky.

 

Jan Vastl se stal juniorským mistrem republiky, Martin Stošek získal bronzovou medaili, stejně jako Markéta Drahovzalová. Filip Kubín se stal mistr republiky ve štafetě. V celkovém pořadí českého poháru horských kol patřilo v první desítce hned pět míst závodníkům z týmu. Vítězem se stal s přesvědčivým náskokem Jan Vastl, druhé místo vybojoval Martin Stošek, šestý skončil Luděk Šeller, sedmý Filip Kubín a na devátém místě byl Jakub Johánek.

 

Martin Stošek a Jan Vastl patřili i k oporám české juniorské reprezentace. Na mistrovství Evropy v Moskvě vybojoval Jan Vastl vynikající výsledek, když dojel na sedmém místě. Na mistrovství světa v rakouském Saalfeldenu byl úspěšnější Martin Stošek a jako nejlepší z českých reprezentantů dojel na 23. místě. Juniorský tým České Spořitelny Specialized měl i v letošním roce statut UCI MTB Teamu, což ho opravňovalo ke startu ve světových pohárech, zde dosahoval nejlepších výsledků Martin Stošek, když dojel v Novém Městě a Val d Isere na dvacátém místě.

 

I v závodech seriálu Kola pro život České spořitelny prokazovali závodníci týmu vysokou výkonnost a pravidelně obsazovali stupně vítězů nejenom v juniorské kategorii ale i v kategorii kadetů a žáků. Výsledky v těchto mládežnických kategoriích dávají příslib do budoucna a jistotu dalšího závodnického potenciálu.

 

V příštím roce bude tým opět registrován jako UCI MTB Team, což dává jistotu měření sil nejlepších závodníků se světovou špičkou. Zároveň ale bude tým hledat nové talenty v řadách mladých závodníků na českém poháru a Kole pro život České spořitelny.

 

Jiří LUTOVSKÝ,
Česká Spořitelna Specialized Junior MTB team
www.cs-mtb.cz

 

foto: Michal Červený, www.mtbs.cz

 

1-css-mtb sp-houffalize-2012 011-css mcr-xc-2012 031-css mcr-xc-2012 141-css sp-xc-valdisere-2012 161-img 03261-ms-xco-2012 cssjun 071-stafety