Malé kopačky vezou z Rokycan třetí zlato

V sobotu 22. září se fotbalová mladší přípravka Šumavanu Vimperk, ročník 2005-2006 vydala potřetí do Rokycan, kam byla pozvána na fotbalový turnaj, který pořádal tamní fotbalový klub FK Kohouti Rokycany na svém hřišti s umělým povrchem. Tým mladší přípravky do Rokycan vyjížděl již potřetí během jednoho roku a předchozí dvě vystoupení byla pro vimperský tým velmi úspěšná, když v únoru v hale brala první místo a v květnu na umělce též vyhrála.

 

Krásný sportovní areál uprostřed sídliště v Rokycanech přivítal Šumaváky nevlídným počasím, bylo zataženo a občas se na umělý trávník snášel drobný déšť. Na turnaj přijalo pozvání celkem 12 týmů ze západních, středních a jižních Čech. Kromě dvou týmů domácího celku a dvou týmů Vimperka se na turnaji představily týmy SK Slavia Praha (ročník 2006), Bohemians Praha 1905 (ročník 2006), ABC Braník (ročník 2006), SK Klatovy 1898, FK Košutka Plzeň, dva týmy Viktorie Plzeň a FK Nepomuku. Týmy byly rozděleny do tří skupin po čtyřech, kdy se v základní skupině utkal každý s každým, délka utkání byla stanovena na 1×15 minut. Ve skupině “A” se tým s označením Šumavan Vimperk “B”, který byl složen převážně z hráčů ročníku 2006 a 2007 postupně utkal s týmy Viktorie Plzeň (red), ABC Braník a domácím týmem FK Kohouti Rokycany “A”. Ve skupině “B” se potom vimperský tým s označením Šumavan Vimperk “A” utkal s týmy FK Kohouti Rokycany “B”, SK Slavia Praha a Viktorií Plzeň (blue). Ve skupině “C” se mezi sebou utkaly týmy SK Klatovy 1898, FK Košutka Plzeň, FK Nepomuk a Bohemians Praha 1905. Ze základních skupin do skupiny o umístění na 1.-6. místě vždy postupovaly dva první týmy, týmy na 3.-4. místě postupovaly do skupiny o umístění na 7.-12. místě.

 

pripravka rokycany

 

Ve skupině “A” se vimperským benjamínkům moc nedařilo, nemohly se dostat do své provozní teploty. První zápas s Viktorií Plzeň s označením RED prohrály 1:4, když se za Vimperské trefil Šimon Kurz. Ve druhém zápase se utkaly s týmem ABC Braník, kdy zápas byl poměrně vyrovnaný, ale vimperští nedokázali proměnit své šance, což soupeř dokázal a tak se vimperští museli před tímto soupeřem sklonit a ve skupině si připsali další porážku, tentokrát 0:3. V posledním zápase v základní skupině změřil Šumavan Vimperk “B” své síly s domácím týmem FK Kohouti Rokycany “A”. Opět šlo o vyrovnaný zápas, ale opět tým ze Šumavy ztroskotal na neproměňování svých šancí a proto i třetí zápas na turnaji prohrál, tentokrát v poměru 0:2.

 

Ve skupině “B” se vimperskému týmu dařilo o poznání lépe. V prvním zápase v základní skupině nastoupili proti druhému domácímu týmu, který rozstříleli 15:0, když se o vimperské zásahy postarali 5 x Sova, 3x Pergler, 2x Willmann, Uhlík, Kecskés a jednu branku přidal i Petr Benda. Ve druhém zápase se proti Vimperským postavil velmi ambiciózní tým SK Slavie Praha – ročník 2006. Tento tým překvapil svojí vyspělostí a bojovností a Vimperské řádně potrápil, zejména v osobních soubojích. Vimperský tým nakonec sice zápas vyhrál v poměru 5:1, když se o branky postarali 2 x Benda a Uhlík a jednou zavěsil Kecskés, ale soupeř se za předvedenou hru vůbec nemusel stydět, ba naopak, ukázal, že má velký potenciál do budoucna. V posledním zápase v základní skupině se postavil proti Vimperským tým Viktorie Plzeň s označením BLUE. Tento tým hned od počátku ukázal, že to vimperští chlapci nebudou mít vůbec lehké a hned v první minutě šel do vedení. Vimperští však nesložili zbraně a hned o minutu později vyrovnal Dominik Pergler a o dvě minuty dále zvrátil vedení na stranu Vimperských Jarda Uhlík. Pak začal úřadovat Martin Willmann, kterému se vůbec nepovedl začátek zápasu a musel být střídán. Po zklidnění svých emocí se vrátil na hřiště a do konce zápasu nastřílel čtyři branky a rozhodl tak o vítězství Vimperských v poměru 6:2 , což znamenalo umístění na prvním místě základní skupiny a bezpečný postup do skupiny, kde se bojovalo o medaile.

 

V přestávce mezi základními skupinami a skupinami o umístění se na rokycanském hřišti odehrály individuální soutěže ve slalomu a v penaltách. Každý tým do soutěže ve slalomu nominoval jednoho hráče a v soutěži proměňování pokutových kopů tři exekutory a jednoho gólmana. Ani v těchto individuálních soutěží se Vimperští neztratili. V soutěži ve slalomu obsadil krásné druhé místo Šimon Kurz z “B” týmu a penalty bezpečně vyhrála čtveřice Sova, Pergler, Uhlík a Dvořák, která ve finálovém rozstřelu porazila čtveřici z týmu FK Nepomuk.

 

Po individuálních soutěžích se opět naplno rozběhly zápasy, tentokráte skupin o umístění. Tým Šumavanu Vimperk “B” byl díky třem prohrám v základní skupině odkázán hrát skupinu o 7.-12. místo, kdy jim do této skupiny byl započítán výsledek 1:4 s týmem Viktorie Plzeň – RED. Hned v prvním zápase této skupiny okusili i vimperští benjamínci pocit vítězství, když dokázali přehrát domácí tým “B” v poměru 4:0, když se o branky postarali Sedláček, Juřík, Kurz a Pek. Ve druhém zápase proti týmu Košutky Plzeň se hrálo vyrovnaně, ale soupeř dokázal proměnit své šance, což vimperský tým opět nedokázal, a proto prohrál 0:2. I třetí zápas skončil pro Vimperské porážkou, když se museli sklonit před týmem SK KLatovy 1898, který jim nastřílel 6 branek. Za Vimperské čestnou branku vstřelil Adam Kliment. V posledním zápase této skupiny se Vimperští utkaly s velmi silným týmem Slavie Praha a podle toho to také dopadlo. Slávisté během turnaje podávali velmi solidní výkony a vimperský tým rozstříleli v poměru 11:1, když se za Vimperské trefil pouze Adam Sedláček. Po posledním zápase v turnaji tak Vimperští skončili na konečném 11 místě. Kluci si i přes toto umístění zasluhují pochvalu za předvedené výkony, v zápasech byly i světlé chvilky, na kterých se dá do budoucna stavět, jenom se to nechce nechat odradit a poctivě pracovat na trénincích.

 

I ve skupině o medaile měl Vimperk zastoupení a to díky týmu Šumavan Vimperk “A”. Tomuto týmu rokycanské podnebí svědčí a dokázal to i v tomto turnaji. Hned v prvním zápase skupiny o umístění se utkal vimperský tým s týmem Bohemians Praha 1905 a i tento pražský tým mile překvapil svojí hrou. Vimperští sice zápas vyhráli v poměru 3:2, kdy se za Vimperk postupně trefil Benda, Pergler a Uhlík, ale do poslední chvíle museli o vítězství tvrdě bojovat s chlapci z Bohemky. Ve druhém zápase se proti dosud neporaženému týmu z Vimperka postavil domácí tým FK Kohouti Rokycany “A”. V tomto zápase měl Vimperk viditelnou převahu, kterou zúročil i pěti vstřelenými brankami, o které se postarali 3 x Pergler a po jedné Willmann a Benda a zápas tak dotáhli do vítězného konce 5:0. Ve třetím zápase na Vimperské čekal nejtěžší soupeř na turnaji, dosud neporažený tým z Nepomuku. Tým Nepomuku hrál velmi silový fotbal a v brance měl gólmana, který některé hráče převyšoval o dvě hlavy. Zápas byl i ze strany rodičů velmi vyhecovaný. Vimperský tým měl od počátku navrch, soupeři nedovoloval žádné kombinační akce, přitom sami rozvíjeli jeden útok za druhým, ale veškeré snažení vždy ztroskotalo na brankáři soupeře. Soupeř jenom ojediněle vyrážel k rychlým protiútokům, které však vimperská obrana nebo gólman vždy vyřešily. Nakonec se však Vimperským podařilo soupeřovo brankaře překonat, když chladnokrevně zakončil akci celého týmu Jarda Uhlík, který tak strhl vítězství na stranu Vimperských. Nutno podotknout, že během tohoto zápasu si spousta hráčů Vimperka sáhla tzv.”na dno”, ale odměnou jim bylo sladké vítězství nad nejtěžším soupeřem. V posledním zápase turnaje se Vimperský tým postavil proti třetímu pražskému týmu a to týmu ABC Braník. Tento zápas byl od počátku v režii Vimperských, i když i tento pražský tým ukázal, že je velmi dobře poskládaný a má svoji kvalitu. Po dvou brankách Jardy Uhlíka a jedné Willmanna, Kecskése a Sovy dotáhl vimperský tým zápas do vítězného konce 5:0 a mohl se tak radovat z již třetího celkového vítězství na turnaji v Rokycanech. A to byl ještě po druhé za sebou zvolen Víťa Dvořák nejlepším gólmanem turnaje.

 

Vimperské malé fotbalisty teď čeká ve středu mistrovské utkání v okresním přeboru mladších přípravek, když tým “A” vyjíždí do Lažiště, kde se postupně utká s týmem z Vacova a Lažiště, tým “B” na domácím hřišti přivítá tým ze Lhenic. A ani o nadcházejícím víkendu nebudou chlapci odpočívat, když tým složený z hráčů 2006 odjíždí v pátek 28.09. na velmi kvalitně obsazený mezinárodní turnaj do Prahy – Ďáblic a hned v sobotu 29.9. odjíždí “A” tým na také velmi kvalitně obsazený turnaj do Číšovic, kam jej pozval pořadatel turnaje tým SK Slavia Praha. Na tomto turnaji Vimperský tým obhajuje bronzové medaile z minulého roku. Proto všem popřejme skvělé sportovní úspěchy a výsledky a dobrou reprezentaci nejenom města Vimperk, ale i celého okresu.

 

Šumavan Vimperk “A”: Dvořák, Benda, Sova, Willmann, Uhlík, Pergler, Kecskés, trenér: J, Uhlík, M. Willmann
Šumavan Vimperk “B”, Chalupný, Pek, Kliment, Juřík, Kurz, Drabeš, Lyer, Hanko, Sedláček, trenér: K. Drabeš

 

pro vimperk.eu Martin WILLMANN