Ve Svaté Maří se školili hasiči

OBRAZEM: Ve dnech 21. a 22. září probíhala ve Svaté Maří dvoudenní odborná příprava velitelů a strojníků jednotek SDH obcí. První den odborné přípravy probíhal většinou v  improvizovaných učebnách, kde si hasiči prohlubovali své teoretické znalosti. V rámci prvního výukového dne se všichni mimo jiné přítomní seznámili s vybavením a možností využití kontejneru pro nouzové přežití a kontejneru pro hromadnou dekontaminaci osob.

 

Druhý den si hasiči vyzkoušeli své teoretické znalosti v praxi. Velitelé i strojníci se rozdělili do dvou skupin a každá skupina měla za úkol provést zásah na jiný typ události. “Scénář na každou událost byl vytvořen tak, aby každý zásah byl rozdělen na minimálně tři bojové úseky a musela být na místo události provedena dálková doprava vody hadicovým vedením. Výstupem této praktické části odborné přípravy bylo vyplnění zpráv o zásahu jednotlivými veliteli zásahů. Na každý typ události byli též určeni rozhodčí, kteří po ukončení praktického výcviku provedli závěrečné vyhodnocení,” popsal program druhého dne ředitel Hasičského záchranného sboru Prachatice plk. Ing. Milan Raba.

Třešničkou na pomyslném dortu letošní odborné přípravy bylo zajištění a příprava stravy, o kterou se vynikajícím způsobem starala paní Soukupová z SDH Netolice. Podle slov Milana Raby velký dík patří též starostovi obce Svatá Maří za podporu a poskytnutí obecních pozemků.

 

(jr)

 


foto: HZS Prachatice

 

{gallery}vimperk/2012/zari2012/hasici_mari/{/gallery}