Naše tělo – 6 miliard oddaných bytostí

     MALÁ TAJEMSTVÍ ŽIVOTA MONIKY CHOMOVÉ: Každý majitel auta ví, že se o něj musí starat, že potřebuje občas vyměnit olej, udělat generálku na tom či onom dílu. Přesto ten samý majitel se ke svému tělu chová tak, jakoby jeho funkčnost byla samozřejmostí, jako by bylo jedno co jíme a pijeme, přitom u auta velice dbá o správný druh paliva.

     Máme zde jeden velký paradox – auto můžete na rozdíl od těla prodat a vyměnit. Navíc, naše tělo je mnohem složitější než auto, má zabudované sebeopravné systémy, které fungují, jen pokud se sepne ten „správný okruh” parasympatika. Člověk je jediný tvor na zemi, který vykazuje sebepoškozující se druhy chování (kromě některých zvířat chovaných v zajetí). Vede mě to k myšlence, že své tělo nevnímáme správně, neumíme s ním spolupracovat, ačkoli ono pro nás dělá maximum..

     Zamysleli jste se někdy nad tím, jak je možné, že každá vaše buňka je malý geniální tvor, který má informace o vašich obou rodičích, o evolučním vývoji, o tom, jaký přesný úkol má, jaké buňky jsou kolem ní, jak s nimi má komunikovat, navíc, přesně ví, kdy má předat všechny tyto informace své následovnici, která ji nahradí ? Uvědomili jste si, že Vaše tělo sestává minimálně ze šesti miliard takových malých geniálních neustále navzájem komunikujících bytostí, které žijí a metabolizuji jen proto, aby jste vy MOHLI VNÍMAT SEBE SAMA JAKO – JÁ JSEM? Víte, stvoření lidské bytosti je neuvěřitelně fascinující záležitost, ke které se budu vracet. Dnes bych byla ráda, kdybyste sdíleli se mnou toto poznání: Přesto, jak se chováme ke svému tělu a přemýšlíme o něm, přesto ty miliardy malých moudrých buněk neremcají a čtyřiadvacet hodin denně pro nás pracují. Jsou to nejmenší jednotky vědomí, které metabolizují, dýchají, tepou a proudí přesto, že k nim za celý život nepromluvíme a bereme jejich práci jako samozřejmost, ba co víc, většinou se ke svému tělu obracíme negativně, jen když něco není tak, jak bychom si přáli. Zkuste si uvědomovat třeba jeden jediný den, že Vaše buňky jsou malé moudré bytůstky, které o vás vašem životě, včetně dalekých předků vědí vše a jejich jediným přáním je dobře vám sloužit. Zkuste jediný den žít s představou, že jste pánem na rozlehlém panství se šesti miliardami obyvatel, kteří vás milují a pracují pro vás. Zkuste je chválit a poděkovat jim za jejich práci.

Uvidíte, že odezvu budete cítit.

Monika CHOMOVÁ, www.nebicko.net