Studentky se zapojily do Budoucnosti v hledáčku

Studentky gymnázia Jaroslava Fiedlerová a Jaroslava Trytová a studentky obchodní akademie Renata Zušťáková a Marie Martanová se spolu s ředitelkou Gymnázia a SOŠe Vimperk Evou Piherovou vypravily o posledním zářijovém víkendu do bavorského Waldmünchenu. Společně s dalšími účastníky z Českých Budějovic, Strakonic, Pasova, Deggendorfu a Chamu zahájili naši zástupci svoji účast na projektu nazvanou Zukunft im Focus neboli Budoucnost v hledáčku.

 

První den byl pro všechny velmi náročný, neboť po dlouhé cestě autobusem všichni strávili celý večer v aule zrekonstruovaného zámku. Až do 22.00 hodin trval bohatý program zaměřený na seznámení s projektem i dalšími účastníky. Komunikace po celé tři dny probíhala v němčině, češtině i angličtině.

 

{gallery}vimperk/2012/rijen2012/budoucnost_v_hledacku/{/gallery}

 

V sobotu se účastníci postupně rozdělili do pracovních týmů. Naše studentky přijely s jasnou představou. Poloha města Vimperka nás totiž přímo předurčuje pro zpracování tématu „Cestovní ruch”. Toto zaměření si rovněž volí i naši studenti obchodní akademie v rámci výuky. Do Waldmünchenu jsme odjížděli s obavou, že stejnou myšlenku mohou mít i jiní čeští studenti, což se naštěstí nepotvrdilo. Naopak naše studentky jako vůbec první vytvořily pracovní skupinu se studentkami z Gymnasia Cham. Spolu s paní profesorkou Christine Jobs jsme tuto skutečnost přivítaly, neboť také počet našich studentů zapojených do projektu odpovídal zadání i představám organizátorů. Náš čistě dámský tým si následně navrhl nejbližší termíny práce. Děvčata se tedy znovu setkají již 13. 10. 2012 ve Waldmünchenu, tentokrát však pouze v naší pracovní skupině. Další velké setkání všech účastníků by se mělo konat první prosincový víkend na Zadově.

 

 

Eva PIHEROVÁ, ředitelka G a SOŠe Vimperk