policie

Krimi zprávy – krádeže nafty ve velkém

Za posledních několik týdnů se případy, kdy se zloději zaměřují na pohonné hmoty (naftu), se objem ukradeného paliva o vyšplhal na tisíce litrů. S dalšími případy se policisté stále setkávají – naposledy dvakrát na Horažďovicku.

 

Areál těžební společnosti na Horažďovicku měl nezvaného hosta během uplynulých víkendových dnů. Pachatel překonal vrata pozemku a na místě pak “navštívil” několik zdejších objektů. Při ohledání bylo zjištěno, že odcizil svářecí agregát, motorovou naftu v kanystru, železný odpad a ze zaparkovaného pracovního stroje odčerpal několik desítek litrů nafty a 15 litrů hydraulického oleje. Škody tak překročily 10 tisíc korun. Krádež šetří policisté z Horažďovic.

 

Škodu za téměř 24 tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který se v noci na 8. října 2012 se vydal do ulice Plzeňská v Horažďovicích. Zde odčerpal téměř 600 litrů motorové nafty ze zaparkovaného nákladního automobilu. Po pachateli nyní pátrají horažďovičtí policisté, kteří jeho jednání kvalifikovali jako krádež. V případě dopadení hrozí pachateli takového přečinu trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty. (tz pcr)