Krimi zprávy

Shořelo za tři miliony korun

stodola 

V sobotu 13. října 2012 v 19:25 hodin vyjelo do Červeného Poříčí na Klatovsku pět jednotek hasičů k požáru stodoly plné sena. V době příjezdu jednotek šlehaly ze střechy vysoké plameny. Na tuto budovu navazovala stáj s volným ustájením hospodářských zvířat a v bezprostřední blízkosti sklad PHM. Místní jednotka vyvedla z objektu zhruba 12 kusů dobytka. Zvířata se bála jít do tmy, hasiči nasvítili prostory náhradního ustájení a dobytek zahnali. Hasičům se podařilo před plameny uchránit okolní budovy, tedy hodnoty za minimálně milion korun. Přesto škody na stodole plné balíku sena a slámy se vyšplhaly na 3 miliony korun.

 
stodola2
 
Příčina dosud není známá. S jistotou lze vyloučit technickou závadu i samovznícení. (HZS PK)

Chytli pachatele pokusu o bankovní loupež v Horažďovicích

Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování zjistili pachatele pěti loupeží, které spáchal muž v pěti případech v různých krajích. Ve čtvrtek 11. října 2012 byl zadržen 53 letý muž z obce u Rakovníka, který se dopustil loupeže i na Klatovsku. Muž dne 17. září 2012 před sedmnáctou hodinou přišel do objektu peněžního ústavu v Horažďovicích a u přepážky předložil pracovnici papír, na kterém bylo uvedeno, že jde o přepadení a chtěl vydat peníze. Při tomto jednání muž držel v ruce střelnou zbraň. Pracovnice peníze nevydala a pachatel z objektu odešel. Policie zahájila úkony trestního řízení, muž převzal usnesení a byl obviněn ze zločinu loupež.

Horažďovice  – v noci z pondělí na úterý neznámý pachatel vnikl na oplocený pozemek v Horažďovicích  a z palivové nádrže nákladního vozidla odčerpal 100 litrů motorové nafty. Poškozené společnosti vznikla škoda 6 200 Kč. (pcr)