Vzpomínky – deníky štětcem

Vzpomínky,

je název výstavy, která je pro veřejnost otevřena v galerii Muzea Šumavy v Kašperských Horách od 25. října do 8.prosince. Jak už z jejího názvu vyplývá, jde o okamžiky, momenty či situace, které ( jak také jinak ) autor výtvarník uchovává v paměti a formou obrazu vyjádřil. Vlastně ono „vyjádřil“ není to pravé odpovídající slovo. Spíše dal nahlédnout do svého nitra, svého okouzlení, nezapomenutelného prožitku.

 

vzpominky plakat-A3-maly

Ač výstava deseti českých a bavorských autorů převážně nabízí krajinné motivy, najdeme tam i symboliku – příkladně v dílech Karin Stein, jako obraz „Svatební valčík“, či „Dědictví“ a „Snídaně“, originální starou architekturu od Reginy Schmidtmayer, potápěčské zážitky z mořského dna Ludovíta Vasiho a další .

Výstava dává rovněž nahlédnout jak do různých malířských slohů, tak i technik, od klasické olejomalby na plátně, akrylu, pastelu, kombinované techniky, až po linolový tisk, barvu na hedvábí, airbrush, podmalby na skle.

 

vzpominky IMG 1055

Přesto je výstava harmonický celek, tak, jako jsme i my každý trochu odlišný , jiných názorů, jiného založení a ve velké většině nacházíme společnou řeč, pochopení a přátelství. Věřím, že každý z návštěvníků výstavy si tak najde v 69ti vystavených děl to, co je mu blízké.

Pořadatelé výstavy jsou Šumavská renesance o.s. a Muzeum Šumavy Sušice a je věnována památce Pavla Holečka, zakladatele a předsedy Šumavské renesance o.s.

 

vzpominky IMG 1058

Iva Sedlářová,

Šumavská renesance o.s.