Konopí a amfetamin za volantem

Sušičtí policisté protidrogovou prevenci nepodceňují a  na drogy se zaměřují i při kontrolách řidičů. Čísla statistik, kdy se za volant posadí  řidiči pod vlivem některé z návykových látek,  často v kombinaci s alkoholem, rostou. Stejně tak ale roste i počet úspěšných zásahů, nebo odhalených přestupků v této souvislosti.

 

Konopí a amfetamin za volantem
V pondělí v podvečerních hodinách kontrolovali policisté z obvodního oddělení řidiče vozidla zn. Opel Corsa, dvaadvacetiletého muže z obce na Sušicku. Na výzvu se řidič podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem, ale test na přítomnost návykových látek byl pozitivní na konopí a amfetamin. Muž byl převezen do nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Je podezřelý ze spáchání přestupku, který bude předán správnímu orgánu.

 

AKTUÁLNĚ krimi zprávy:

V noci z pondělí na úterý vnikl neznámý pachatel do vozu v Sušici – po prohledání interiéru odcizil doklad k vozidlu a ovladač k otvírání brány. Poškozeným vznikla škoda 4 200 Kč.

 

Zjištěn pachatel krádeží nafty – policisté z Horažďovic předali ve zkráceném přípravném řízení obvinění z přečinu krádeže  36letému muži z obce na Tachovsku. Naftu odcizil začátkem září letošního roku v areálu společnosti ze zaparkovaného traktoru. Sým jednáním způsobil škodu ve výši 16 432 Kč.

(pan, pcr)

Kradl v lomu a hned ho chytli

V pátek 16. listopadu řádil zloděj ve večerních hodinách v lomu na Horažďovicku. Odnesl si různé železné součásti a náhradní díly ke strojům a z nakladače vzal dva akumulátory. Svůj lup si ale šestatřicetiletý pachatel dlouho neužil – při zpočátku běžné silniční kontrole, zjistili policisté, že věci převážené v kontrolovaném voze jsou kradené. Ve zkráceném přípravném řízení převzal muž sdělení podezření z přečinu krádež. Poškozené společnosti vznikla škoda 16 000 Kč.

Konopí a amfetamin za volantem

Včera v podvečerních hodinách (19. 11.) kontrolovali policisté z obvodního oddělení řidiče vozidla zn. Opel Corsa, dvaadvacetiletého muže z obce na Sušicku. Na výzvu se řidič podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem, ale test na přítomnost návykových látek byl pozitivní na konopí a amfetamin. Muž byl převezen do nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Je podezřelý ze spáchání přestupku, který bude předán správnímu orgánu.

(pcr)