mestskapolicie

Chtěl se zabít, nastříkal si benzín do žil

mestskapolicie2
Pravděpodobně na poslední chvíli si rozmyslel včera večer myšlenku, že opustí tento svět, jeden vimperský třicátník. Zřejmě za minutu dvanáct z posledních sil zavolal na linku městské policie.

 

Svůj čin se rozhodl spáchat ve středu večer u chatek v areálu Vodník, kde podle nepotvrzených informací ve zdejší restauraci do jara pracoval. Způsob sebevraždy zvolil krajně neobvyklý, nastříkal si do žíly injekční stříkačkou benzin.

 

O tom, že by k události došlo, dnes obsluha restaurace vůbec nevěděla. “Chatky jsou teď mimo sezonu zazimované a my tady dole o ničem nevíme,” řekla nám pracovnice restaurace. Jak nám potvrdila, pracoval u nich v kuchyni do jara šestatřicetiletý muž.

 


K události vyjížděla hlídka městských strážníků. “V 17.58 hod. na tísňové lince 156 anonymně zachrčel mužský hlas pouze slova: “Vodník, chata 8″. Poté muž zavěsil. Hlídka MP při prověřování oznámení nalezla před vchodem do chaty č. 8 ležet na zemi muže, před kterým na zemi ležela injekční stříkačka a lahev od limonády s neznámou tekutinou. Od neznámého muže se hlídka MP dozvěděla, že si aplikoval do žíly levé ruky benzín, protože chce zemřít. Vzhledem ke stavu ležícího muže a jeho ohrožení zdraví a jeho života byla na místo přivolána záchraná služba s lékaře,” popsal výjezd strážníků jejich velitel Daniel Ziemba.

 

Po příjezdu lékaře došlo k odborné pomoci a poté byl muž převezen záchranou službou do nemocnice v Prachaticích. Zároveň s mužem si lékař odvezl injekční stříkačku a lahev se zbytkem tekutiny k dalšímu zkoumání.

 

V jakém zdravotním stavu se nyní muž nachází, v prachatické nemocnici odmítli prozradit.

 

(red)