Věra Vávrová reaguje na článek Kritik finančního výboru odpovídá

NÁZOR VĚRY VÁVROVÉ: Nechci se vyjadřovat k tomu, co se již několikrát probíralo v Zastupitelsvu, Radě města, v tisku a jistě se bude probírat dál, jakmile se k tomu naskytne příležitost. Pokud se někdo postaví do pozice kritika, a to kritika všeho, tak si také vždy něco najde.

 

Začněme od složení Zastupitelstva. Podle Mgr. Dvořáka v ní zasedá, cituji, „6 kantorů, zvěrolékařka, švadlena, lesní odborníci, bývalý voják i fotograf a další, co dostali hlas ve volbách.”

 

 

Myslím si, že tito lidé dostali hlas ve volbách proto, že jsou odborníky ve svých oborech, vyznají se v nich, a tak jsou na svém místě. Naprostá většina z nich má ke své profesi odpovídající vzdělání, ke kterému ještě přidali léta zkušeností z řízení svých firem. Někteří z nich vedou své firmy již 10, 20 nebo i více let. Vytvářejí pracovní místa a zaměstnávají občany Vimperka a okolí. Mezi učiteli jsou lidé, kteří mimo školu vedou kroužky nebo sportovní oddíly, píší knihy, dělají práci pro veřejnost a dokazují, že jejich práce je opravdu posláním. A dělají to často, i když už jsou ve výslužbě. Když už se o nich mluví, měl by z řeči o nich vyplývat obdiv a úcta za to, co ve Vimperku a pro Vimperk dokázali.

 

 

Werich nám dávno říká, že „ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.” Tak se o to pokusme a také si připomeňme přísloví, „kdo nic nedělá, nic nezkazí.”

 

 

Nejsnadnější bylo, je, a bude kritizovat, hledat chyby i tam, kde nejsou. Proto je mezi novinami nejvíc sledovaný bulvár, který cíleně poukazuje na to, co se mu hodí. Píše nepravdy, pouští různé lidi do řečí a zvyšuje si tak čtenost a vlastní cenu.

 

 

To lidi rozděluje a o nějakém dohromady nemůže pak být už ani řeč. Přitom ve městě bychom právě měli pracovat společně, bez napadání, urážení a silných slov. Je doslova nutné potlačovat svoji ješitnost a pokud se s něčím neztotožňujeme, navrhovat konstruktivní řešení.

 

 

Zastupitelé i všichni ostatní vždy podpoří řešení, které bude dobré a nebude účelové. My starší, před důchodem a nebo již v důchodu, bychom měli své zkušenosti předávat mladším, spolupracovat s nimi a podporovat je v jejich práci. Nemá smysl znechucovat mladší členy Zastupitelstva tím, že je budeme napadat a odrazovat od práce. Oni jsou přece budoucnost Vimperka. Jako důchodci nebo téměř důchodci máme povinnost předat své zkušenosti mladším generacím, radit jim a podporovat je v jejich práci. K takové zodpovědnosti nás zavazuje náš věk i přání, aby Vimperk rostl a lidé se tu měli dobře. Když nebudou ve Vimperku schopní mladí lidé ochotní pro město pracovat, nečeká tu dobrá budoucnost nikoho. Mimo jiné, jsem přesvědčená, že jedině tak můžeme naplňovat slib zastupitele, že budeme dělat vše pro město a jeho obyvatele.

 

 

Když už známe profesní pozadí lidí v Zastupitelstvu, připomeňme si na závěr, že členy Finančního výboru jsme si zvolili v Radě a v Zastupitelstvu proto, že jsou to lidé s ekonomickým a odborným vzděláním, kteří sami mají své účetní a poradenské firmy s velice dobrou pověstí. Už to je důkazem, že své práci, tedy i v té ve Finančním výboru, opravdu rozumí.

 

 

Věra VÁVROVÁ

 

 

 

Čtěte: Kritik finančního výboru odpovídá