V Bohumilicích vládne vánoční atmosféra

Již před několika lety v horní části Bohumilic zavedli tradici adventního posezení u vánočního stromu. Vždy se zde setká skupina lidí, kteří jsou mrazuvzorní a snaží se tuto předvánoční tradici udržovat. Strom pokaždé jinak vyzdobí, aby nebylo vše pořád stejné. Zazpívají si, opečou uzeninu a při velkých mrazech popíjí teplý čaj s přídavkem něčeho na zahřátí. Je dobře, že se najde několik dobrých lidí, kteří chtějí dodržovat staré zvyky a nehledí na počasí.

p1000934

 


V sobotu 8. prosince pořádala Obec Bohumilice v místním pohostinství pravidelné předvánoční setkání se seniory, kteří v obci žijí. Akce se těší veliké účasti, sál byl zaplněn do posledního místa. Kdo mohl, a dovolil mu to zdravotní stav, přišel posedět. V úvodním slově pan starosta všechny přítomné přivítal, poděkoval za hojnou účast, popřál pěknou zábavu, krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví v celém příštím roce. Zároveň všechny přítomné pozval na příští sobotu 15. prosince, kdy se koná na stejném místě od 14:30 setkání s harmonikáři. Spolupořadatelem bude místní myslivecký spolek.

 

 

Program zahájily děti z místní mateřské školky krásným pásmem scének a písniček. Od všech sklidily za své vystoupení zasloužený potlesk. Po pohoštění, které bylo pro všechny zdarma, hrála až do večera k poslechu i k tanci Pěčnovanka. Celé setkání mělo velkou odezvu. Všichni byli rádi, že obec nezapomíná na své starší spoluobčany.

 

 

Karel BERÁNEK

 

 

{gallery}vimperk/2012/prosinec2012/predvanocni_setkani/{/gallery}

 

 

harmoniky bohumilice