Padne rekord?

Pokus o rekord – Sušice zpívá také

Sušice je vyhlášeným městem zpěváků a muzikantů – jak letos sušičtí podpoří snahu o vytvoření nového rekordu se zápisem do České knihy rekordů?

 

Určitě ji všichni znáte – tradiční akci, která v letošním roce v zakládajícím městě (Plzeň) oslaví 15. narozeniny. Akci při níž se na náměstích scházejí stovky a tisíce lidí, aby si společně v adventní době zazpívali dvě nejznámější české vánoční koledy – Narodil se Kristus pán a Nesem vám noviny. Společně a pod patronací Českého rozhlasu Plzeň. Rozhlasový radiomost spojí zpívající města ve středu v 18 hodin.

 

Během doby trvání se do „Vánočního zpívání koled” zapojilo postupně třináct měst a obcí Plzeňského kraje, naposledy v loňském roce Klatovy a Mirošov. V posledních letech už se počty zpívajících počítaly na desetitisíce.

To přivedlo zakladatele akce, reklamní agenturu RLA Stallion s. r. o. Plzeň a Český rozhlas Plzeň na myšlenku, pokusit se o nový český rekord a zápis do České knihy rekordů – „Nejpočetnější sbor občanů Plzeňského kraj zpívající na náměstích třinácti měst a obcí v daném okamžiku vánoční koledy.”

 

 

Kromě Plzně, Sušice a již zmiňovaných Klatov a Mirošova rozezní koledy města: Chlumčany, Přeštice, Spálené Poříčí, Kasejovice, Hrádek u Rokycan, Stříbro, Bělá nad Radbuzou, Blovice, Domažlice.

 

 

Co udělat, abyste pomohli dosažení nového rekordu? Je to jednoduché a zábavné – přijměte pozvání pořadatelů na náměstí v určený den a hodinu. Určitě potkáte dobrovolníky, kteří budou rozdávat očíslované pamětní listy, nebo si je můžete vyzvednout  u připraveného pódia. Vezměte si každý svůj a v 18 hodin si přijďte společně s ostatními tisíci lidí v dalších městech a s Českým rozhlasem, v Sušici také s Pavlem Justichem, zazpívat dvě koledy (texty koled najdete z druhé strany Pamětního listu). Počty rozdaných pamětních listů budou za dozoru komisaře sečteny a přesný výsledný počet zaevidován a odeslán do Plzně. Padne letos rekord? To zjistíte, když přijdete!

 

 

Z pódia na plzeňském náměstí bude vánoční zpívání moderovat redaktor Českého rozhlasu Plzeň Stanislav Jurík, zpívání koled bude vysíláno přímým přenosem ČRo.

 

koledy

 

 

V Sušici začíná program v 17 hodin, zpívání v 18 hodin.
Na sušickém náměstí si budete moci zakoupit i teplé občerstvení a nápoje, a třeba tu vyberete i vánoční dárek. Právě ve středu totiž začínají „Vánoce na náměstí”, takže tu najdete i řemeslné trhy – keramiku, ozdoby, svíčky, medovinu, pečené kaštany, svařák a punč.

 

 

Užijte si krásnou vánoční atmosféru, podmanivé kouzlo zimního večera se sněhem, vůní skořice a za tónů koled. A vezměte s sebou své přátele. Možná pak budete moci vyprávět, že jste přispěli k vytvoření nového českého rekordu.
(red)