Devadesát minut krásy

Pravidelný vánoční koncert Dechového orchestru ZUŠ Vimperk, který proběhl v sobotu 15. prosince ve Čkyni v prostorách bývalého kina, se v mnohém lišil. Z deseti skladeb, které zazněly, jich šest mělo úplnou premiéru. Novinkou rovněž bylo sólové vystoupení zpěvačky a zpěváka, kteří svým hlasem a procítěností přesvědčili všechny přítomné, jak mají rádi hudbu. Velikým zážitek pro nás v sále bylo vystoupení saxofonistky Magdaleny Malíkové a především pak hráče na xylofon Lukáše Brabce. Pro to, jak zahrál svůj part, není třeba slov. Kdo neslyšel, pochybil.

 

 

Celý program měl správný spád, hudba v dobře ozvučeném sále s výbornou akustikou zněla, až v zádech mrazilo. Krásných devadesát minut, zážitek na celý rok. Jen jedno mladé muzikanty hodně mrzelo. Velmi malá účast… Ve Čkyni to ovšem není zvykem. Nechme stranou důvody, proč tomu tak bylo. Kdo nepřišel, udělal velikou chybu. Dechovka ZUŠ Vimperk je totiž posledním takto velkým tělesem v kraji. Koncert byl velmi povedený. Za všechny přítomné diváky děkuji, moc se mi líbil. Pro případné zájemce takovýchto zážitků ve Čkyni: příští rok v prosinci přijďte v hojném počtu!

 

 

Karel BERÁNEK

 

 

{gallery}vimperk/2012/prosinec2012/advent_koncert/{/gallery}

 

 

V neděli vystoupil dechový orchestr v domovském městě před zaplněným hledištěm sálu kulturního domu Cihelna. Fotoreportáž z nedělního koncertu pořídil Jiří Šejna:

 

 

{gallery}vimperk/jiri_sejna/2012/prosinec/dechovka/{/gallery}