32. Běh podél Otavy

CIMG6777

V neděli 11. srpna si na sušickém stadionu dali dostaveníčko vytrvalostní běžci – na programu byl 32. ročník Memoriálu Ing. Adolfa Donáta – Běhu podél Otavy.

Devítikilometrovou trať podél Otavy úspěšně zvládlo 27 mužů a 12 žen v nejrůznějších věkových kategoriích. V celkovém pořadí zvítězil bývalý český reprezentant Jan Pernica z USK Praha před nejlepším sušickým běžcem Pavlem Štěpáníkem z TJ Sušice a výborným plzeňským veteránem Františkem Šikou.

Úspěch domácího oddílu završila Martina Brejchová z TJ Sušice, která zvítězila suverénně mezi ženami a celkově doběhla na výborném 9. místě.

Velký obdiv všech zúčastněných se zasloužil nejstarší účastník běhu – Josef Růžička ze Železné Rudy, který i ve svých 74 letech doběhl na 34 místě a jako 6 ve své kategorii.

Výsledky:

Muži do 40 let – 1. Pernica (USK Praha) 2. Štěpáník (TJ Sušice) 3. Dolejš (Sokol Mochtín)

Muži 40 – 50 let – 1. Matejčík (Atletika Klatovy) 2.Zítek (Plzeň) 3. Čečil (Plzeň)

Muži 50 – 60 let – 1. Šika (AC Trial Plzeň) 2. Šatra (Tatran Velké Hydčice) 3. Voráček (Sokol Dolany)

Muži nad 60 let – 1. Rus (KČT Nýrsko) 2. Kučera (Přeštice) 3. Janový (AC Trial Plzeň)

Ženy do 40 let – 1. Brejchová (TJ Sušice) 2. Kavijová (Atletika Klatovy) 3. Zítková (Plzeň)

Ženy nad 40 let – 1. Machová (Fit Body Klatovy) 2. Křížová (TJ Sušice) 3. Petržílková (Praha)