Dvakrát zlatí vimperáci!

Žáci a pedagogové vimperské ZUŠ si pravděpodobně dali novoroční předsevzetí, že posbírají všechny možné ceny, úspěchy, uznání, která budou “v dohledu”. Pokud je to tak, pak  před nimi nelze než smeknout, protože ho plní do puntíku.

Včera jsme informovali o krajských úspěších mladých kytaristů a klavíristů, dnes jsou tu  další výborné zprávy, od ředitele Základní umělecké školy ve Vimperku, Bc. Pavla Vališe. Hned několik “nej” patřících vimperské ZUŠce  přinesl závěr pracovního týdne:

 

dechovy orchestr duben

 

V pátek 4. dubna pořádala ZUŠ Vimperk krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře dechových, jazzových a ostatních orchestrů. Soutěž se konala v KD Slavie v Českých Budějovicích a celkem se jí zúčastnilo 319 mladých hudebníků. Ti hráli jako členové svých třinácti orchestrů nebo souborů.

 

V kategorii dechových orchestrů hrál i početně největší soubor z celého soutěžního dne, a to Dechový orchestr ZUŠ Vimperk. Všichni muzikanti podali soustředěný výkon a díky prvnímu místu vybojovali postup do ústředního kola, které se uskuteční 23. – 24. 5. V Letovicích.

 

V odpolední části hrály jazzové a ostatní orchestry, těch bylo celkem osm. I v této kategorii měla ZUŠ Vimperk své „želízko v ohni” a to v podobě souboru Houska jazz (na foto dole) Tento soubor, který připravuje učitel Jan Kopf, si vedl znamenitě a napodobil dechový orchestr. Získal také první místo a postup do ústředního kola. Mladí „jazzmani” však místo do Letovic pojedou do Litvínova, ve dnech 13. – 14. června.

 

Na úspěchu obou souborů se však nepodíleli pouze vedoucí oboru uskupení Petr Staněk a Jan Kopf, ale i ostatní pedagogové, kteří žáky vyučují a do souborů připravují. Jsou jimi Karel Škvrna, Martin Vališ, Jan Hrdlička, Pavel Koldinský, Lenka Vališová a Kateřina Falcníková. Děkuji za jejich práci a hudebníkům za perfektní výkony, reprezentaci školy i města,” neskrývá radost nad úspěchy  Bc. Pavel Vališ.

 

houska jazz orchestr

 

Gratulujeme a držíme palce, ať hvězdné cesty všech talentů vimperské ZUŠky září po celý rok odleskem kovů nejcennějších.

 

-red-