Sportovní víkend 12.4. – 13.4.

Fotbal

Výsledky 17.kolo 1.A třída Skupina B.

U Malého jezu, Vimperk obral o všechny body slávisty. Třetí hořkou porážku okusila také budějovická Slavia, která má k podzimním výkonům daleko. S nabuzeným Vimperkem podlehla na domácí půdě gólem Samohejla. Šumavan tak zůstává na jaře bez ztráty bodů.

DSC 0181

Brankář Jiří Formánek v třetím zápase na jaře udržel čisté konto!! Jeho neprustřelnost je 270 minut!!

SK Slavia České Budějovice – TJ Šumavan Vimperk   0:1 (0:1)

branka:Pavel Samohejl  40′

sestava: Formánek – Prochaska, Psutka ml., Pospíchal, Sýs – Málek, Vondrášek (84′ Čech), Šíp Martin, Šíp Michal, Topka – Samohejl (87’Děd ml.)

trenéři: Jan Děd, Vlastimil Červený
vedoucí týmu: Milan Kavan

Třetí utkání v řadě zvladli naši fotbalisté na jedničku. Celý tým makal 90 minut jako jeden muž a odměnou jim jsou tři body, které vezou do Vimperka ze hřiště druhého týmu soutěže. Velké díky patří našim fanouškům, kteří přijeli naše hráče podpořit. Díky! Další utkání hrají naši borci v neděli 20.4.2014 doma proti Loko ČB. Přijďte podpořit náš tým!

1.A třída starší žáci

FK Junior Strakonice-Šumavan Vimperk  0:3 (0:1)

góly: Schwamberger T.  2,  Frček L.

sestava:  Jaroš M.- Formánek J., Kadlec D.,Král T.,Uhlík M.,Frček L.,Rod O.,Koubek J.- Koloušek T.,Schwamberger T.

střídali: Červený O.,Matoušek V.

Hodnocení trenéra: Jiřího Formánka

V prvním poločase  jsme nedokázili navázat na výkon z minulého zápasu.I tak jsme zaslouženě vedli 1:0 po sólu přes půlku hřiště Tomáše Schwambergra.

V kabině jsme malinko zvedli hlas a hned to bylo znát. Do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné mužstvo.Po pěkné akci střelou pod břevno přidal druhý gól Lukáš Frček a vzápětí dal svůj druhý gól Tomáš Schwamberger.Naše vítězství bylo zasloužené a to jsme ještě spoustu dalších šancí nevyužili.

{gallery}vimperk/2014/04_duben/fotbal_st_zaci_strakonice_vimperk/{/gallery}

1.A třída mladší žáci

FK Junior Strakonice-Šumavan Vimperk 1:2 (1:1)

góly: Ondřej Pavlík – Tomáš Koloušek 2

sestava: Uhříček – Vrábel, Rod, Zahradník J. – Koloušek, Červený, Matoušek – Vlček

střídali: Zahradník P., Děd, Chalupa

trenér: Lukáš Sýs

vedoucí týmu: Pavel Rod

Hodnocení trenéra Lukáše Sýse:

„Věděli jsme, že nás ve Strakonicích nečeká lehké utkání. Na začátku zápasu měli herní převahu domácí a my jsme se jen těžko dostávali do hry. I proto hráči Strakonic vstřelili první branku utkání. Naštěstí se v průběhu první půle naše hra zlepšila a dokázali jsme do poločasu vyrovnat. Ve druhém poločase jsme již byli lepším týmem, vytvořili jsme si mnoho šancí, ale nedařilo se nám je proměnit. Soupeř hrozil z ojedinělých šancí, ovšem, každá tato šance byla nebezpečná, naštěstí nás podržel bravurně chytající Uhříček. Z mnoha našich šancí spadla do soupeřovo sítě těsně před koncem jedna polostřela, kterou vyslal náš střelec Koloušek a zařídil tak vítězství našemu týmu. Pochvalu zaslouží všichni kluci za odmakané utkání a dvojnásob ti, kteří hráli před naším zápasem za starší žáky.“