Jan Vastl se těší do Nového Města

V podmínkách pro otrlé se odehrálo druhé dějství Českého poháru XCO v Bedřichově…

10372596 869157439765873 684484639619766267 n

Počasí, že by psa nevyhnal, a přece se závodilo. Bedřichov si to letos tedy ‘vyžral’, Ledoví muži měli malé zpoždění a svou sílu naplno ukázali právě tento víkend. K vichru a zimě se přidal i déšť a s ním samozřejmě i bláto. Moře bláta. A tak se hodně běhalo, což bikerům zrovna nesedí. Jan Vastl si dokázal poradit i s tímhle terénem a dojel si pro krásné třetí místo.

10382757 869157669765850 6331736361232040817 n

Už tenhle víkend se všichni fanoušci horských kol dočkají, v Novém Městě na Moravě se jede Světový pohár MTB XCE/XCO 2014. O nejlepší výsledek budou bojovat i Šumaváci Jan Vastl,Tereza Huříková a Kateřina Nasch.

Jak se vypořádal Jan Vastl s přechodem do U23 a jak se těší na neděli 25. 5.2014 odpověděl pro čtenáře www.sumava.eu

Jak si zatím spokojený v nové sezoně v kategorii U23?

Spokojený zatím určitě jsem, povedlo se mi získat potřebné body jak na SP v Africe, tak i na C1 a tím jsem si zajistil lepší startovní pozici na závodech.

Před sezónou jsi měl zdravotní problém s kolenem. Už je to v pořádku?

Zranění už je 100% v pořádku, ztratil jsem tím asi měsíc kvalitního tréninku, takže na prvních závodech jsem cítil, že to není ještě ono, chyběla mi intenzita, ale teď si myslím, že jsem se už do toho dostal. Největší problém mi dělalo dorovnat oslabenou nohu s tou silnější.

10363803 869157849765832 6249658332678145029 n

Je velký rozdíl v kategoriích –  junioři a U23?

Ano, je to velký rozdíl, protože závodím s kluky kteří jsou o 4 roky starší. Nejtěžší je pro mě délka závodu, závodíme asi tak o 30 minut déle.

Před 14 dny jsi jel závod v Grazu, teď o víkendu ČP Bedřichov. Všude pršelo a byl těžký terén. Sedí ti tenhle terén a počasí?

Oba dva závody byly opravdu těžké, hlavně díky počasí, protože poslední dva týdny stále pršelo. Na některých místech byly tratě nesjízdné, takže se muselo běhat. V Grazu jsem byl třetí a v Bedřichově celkově sedmý, v kategorii třetí. Tenhle terén mi moc nesedí, nemám rád tolik bahna a zimu, raději závodím v teple.

O víkendu tě čeká domácí závod  Světový pohár MTB XCO v Novém Městě na Moravě, těšíš se?

Moc se těším, trať se mi líbí a sedí mi, když nebude pršet, tak to bude velmi rychlý závod. Hlavně tady bude hodně fanoušků, budu tady mít rodinu, kamarády a takováhle podpora je nejlepší zdravý doping při závodě.

Je to tvůj vrchol letošní sezóny nebo se těšíš víc na jiný závod?

Je to můj první vrchol sezony, další vrchol bude MČR v Praze, kde bych chtěl navázat na tituly z juniorů a pak bych chtěl udělat dobrý výsledek na MS v Norsku.