Aktualizováno – Sportovní víkend 6.9.- 7.9.

Fotbal

Mini Cup 2014-podzim 1. kolo seriálu turnajů ročník 2008 a ml. Strakonice 7.9.2014

DSC 0071

Začala opět podzimní část seriálu turnajů pro nejmenší fotbalisty. Bude se jednat o celkem 5 turnajů roč. 2008 a ml., kterého se zúčastní družstva SKP Č. Budějovice, 1. FK Příbram, TJ Šumavan Vimperk, SK Dynamo Č. Budějovice a FK Junior Strakonice. Každý účastník uspořádá jeden turnaj a ze všech se poté udělá konečné pořadí.

Systém: 4+1, hráno systémem každý s každým.

Hrací čas 2x 10min.

Výsledky TJ Šumavan Vimperk ročníky 2008-2009

TJ Šumavan Vimperk – SKP České Budějovice 4:3

branky: 2x Havlan V., 2x Vondrášek T.

TJ Šumavan Vimperk – 1.FK Příbram 10:0

branky: 3x Uhlík D., 2x Krejčí F., 2x Košnař D., 1x Karvan J.,1x Vondrášek T., 1x Havlan V.

TJ Šumavan Vimperk – FK Junior Strakonice 2:2

branky: 1x Havlan V., 1x Vondrášek T.

TJ Šumavan Vimperk – SK Dynamo Č.Budějovice  9:0

branky: 2x Košnař D., 2x Karvan J., 2x Vondrášek T., 1x Drabeš F., 1x Krejčí F., 1x Havlan V.

Sestava: Kryštof Roman, Drabeš Filip, Havlan Vladimír, Krejčí Filip, Karvan Jakub, Vondrášek Tomáš, Uhlík David, Košnař Denis

Trenéři: Košnař Jiří, Vondrášek Petr, Havlan Vladimír

Hodnocení:

Byl to náš první turnaj v sezoně 2014/2015. S předvedenou hrou jsme byli spokojeni, pouze nám stále nevychází první zápasy, kdy nám chvíli trvá než se rozehrajeme.

1.A mužů

FK Lažiště – TJ Šumavan Vimperk 2: 0 (2:0)
branky Friš a Ketzer
Rozhodčí : Tomáš Koranda AR, Petr Nedvěd a Jiří Brych
ŽK : 4: 3
sestavy

FK Lažiště : Josef Hopflinger, Radek Ketzer (K), Vojta Roman, David Kovač, David Szep, (89. Jakub Mocek), Jan Hrbek (60.Vít Matulka), Václav Cais (85. Tomáš Balica), Pavel Friš (90. Stanislav Kolář), Tomáš Zelenka, Libor Žák
trenér Libor Žák.

TJ Šumavan Vimperk : Jiří Formánek, Jakub Čejka, Martin Šíp, Petr Vondrášek, Michal Šíp, Petr Vondrášek ( Václav Pankratz), Michal Šíp, Jan Blahout (K), Ondřej Málek, ( 17. Jan Čech), Matěj Císař (66. Marek Kolafa), Jakub Pospíchal, Jan Psutka, Pavel Samohejl (81. Milan Hrubý)

{gallery}vimperk/2014/09_zari/fotbal_muzi_laziste_vimperk/{/gallery}

KP. starších žáků

3:kolo Šumavan Vimperk-Tatran Prachatice     3-3 na pk 4-3  (2-2)

góly:  L.Frček , T.Koloušek, D.Samec

sestava:L.Uhříček,J.Formánek,D.Kadlec ,D.Samec,M.Uhlík,O.Rod.,,L.Frček, M.Wagner,T.Koloušek,V.Šimandl,J.Koubek

střídali:  L.Vintr, Š.Pineau, O.Červený

Jiří Formánek – trenér:

V okresním derby se hrál docela dobrý a vyrovnaný fotbal. Dvakrát jsme vedli.První gól dával po pěkné akci Lukáš Frček a druhý po samostatné akci Tomáš Koloušek. Hosté do poločasu dokázali vždy naše malé vedení dotáhnout.

Druhou půli jsme měli trošku herně navíc, ale nakonec jsme byli rádi za remízu, když svůj velmi dobrý výkon korunoval vyrovnávacím gólem David Samec.

Pomocné penalty jsme zvládli a tak si připsali první dva body do tabulky.

{gallery}vimperk/2014/09_zari/fotbal_st_zaci_vimperk_prachatice/{/gallery}

KP.mladších žáků

3.kolo: TJ Šumavan Vimperk – FK Tatran Prachatice     5:0 (1:0)

branky: Koloušek 3, Pineau, Bízek

sestava:F. Tachajev, O. Červený, V. Bízek, Š. Pineau, T. Koloušek, M. Vrábel, T. Děd, M. Matoušek, R. Kliment, M. Novotný, T. Vlček

Lukáš Sýs – trenér:
“První poločas jsme se hledali, nehráli jsme týmově, hráči sólovali a jen ojediněle jsme hrozili z nějaké hezké akce. Za zmínku stojí jen gólová akce, kterou krásně připravil Martin Matoušek. Na hráčích byla možná znát nervozita z derby, ale o poločasové přestávce jsem kluky uklidnil, ať hrají co umí a ať ukážou divákům fotbal ketrý jsme předváděli v předchozích zápasech. Kluci si mé rady vzali k srdci a druhý poločas předváděli rýchlí kombinační fotbal plný krásných akcí, kterým diváci tleskali. Náš ostrostřelec Tomáš Koloušek se trefil třikrát, k tomu ještě přidali své trefy dva exprachatičtí fotbalisté Pineau a Bízek. Díky našemu výkonu jsme se stali  “vládci okresu” minimálně na podzimní část sezóny.”

{gallery}vimperk/2014/09_zari/fotbal_ml_zaci_vimperk_prachatice/{/gallery}

Hokej :

Přípravné utkání:

033-DSC 0310

HC Strakonice – HC Vimperk 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)

Branky: 27. Růžička (L. Hrubý), 30. Křenek (Srb, Kloud), 44. Hřebíček, 51. Růžička – 6. Lang, 7. Paule (Slabý), 13. Pešl ml. (Sitter), 23. Král (Hail), 60. Slabý (Předota). Rozhodčí: Jílek – Diviš, Mašek. Vyloučení: 4:5, navíc Voldřich (Vimperk) OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Přihlíželo 150 diváků.

Sestava Strakonic: Havelec (23. Myslivec) – Topinka, Kašpar, Kovář, Hřebíček, Gross, Kloud – Martin Pangrác, Růžička, Major, Zdeněk Pangrác, Ondrejec, Binder, Bazgier, Srb, Vavřík, Křenek, Lukáš Hrubý, Kurečka.

Sestava Vimperku: Podskalský (41. Robl) – Předota, Myslík, Voldřich, Horejš, Vávra, Radek Sitter, Kouba, Paule, Slabý, Pešl ml., Lang, Jiří Sitter, Novotný, Hail, Král.

První přípravné utkání proti již rozehranému soupeři (sedmé přípravné utkání-šest týdnů na ledě) zvládli vimperští hokejisté na výbornou. Po celé utkáni byli domácím vyrovnaným soupeřem a těm dalo mnoho práce srovnat manko 0:4 z první poloviny zápasu.O výhře hostí rozhodl v poslední minutě Slabý.Vimperští nastoupili bez dlouholetých opor Pešla, Jandy,Vinše, Ženíška a také bez dlouhodobě nemocného O.Předoty. Dobře se uvedli mladíci Novotný,SitterJ.,Pešl ml.a Myslík.

Další přípravné utkání sehrají hokejisté HC Vimperk v neděli 14.9. na domácím ledě proti IHC Písek.