Katastrofální poslední třetina rozhodla

V 5. kole Okresního přeboru Strakonicka v hokeji přivítali sušičtí na vlastním ledě v zápase s příchutí derby hokejisty z Horažďovic. Úvodní třetina se odehrála jasně v režii domácích, kteří odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem. I ve druhém dějství pokračovala zřetelná převaha sušických. Na ukazateli skóre svítící stav 4:1 mohl vzbuzovat naděje, že o výsledku zápasu už je v podstatě rozhodnuto.

Konečný účet se však dělá až po závěrečném hvizdu. Diváci, kteří zápas sledovali, si museli po druhé pauze připadat jako ve špatném snu. Soupeř se neočekávaně probudil a domácím se rázem kazilo vše, nač sáhli. Pět branek obdržených v závěrečném dějství a totální obrat ve skóre nikdo nečekal.

Trenér domácího mužstva zhodnotil výkon svých svěřenců velmi stručně: „Neudrželi jsme dobře rozehraný zápas a ve třetí třetině svůj náskok prohospodařili.“

TJ Sušice : HC Horažďovice 5:6 (2:0,2:1,1:5)

Branky (Asistence): 14´Broža (Lejsek), 19´Pitel (Holý), 26´Šašek (Holý, Korál), 38´Šašek (Karhan), 58´Karhan (Vávrů).

Sestava: Skolek – Rendl, Blažek, Karhan, Lejsek , Myslík – Broža, Šašek, Korál, Fedor, Ryšavý, Vávrů, Vachoušek, Holý, Rychtařík, Pitel.

Rozhodčí: Šmrha, Svoboda, Štětba