DSC 0043

Branky: Fiedler 1, Horák 1, Klíma 1, Pek 1

Přihrávky: Král 3, Fiedler 1, Pek 1

Vyloučení: 4:6

Sestava domácích: Chodora (Zeman)-Herc,Chval,Horák, Fiedler,Pek-Žampach, Gabauer Ondřej, Kraml,Klíma,Král-Gabauer Vojtěch, Vozobule

V posledním utkání sezony přivítali vimperští dorostenci na svém ledě soupeře z Tachova-Marjánských Lázní. Hostující mužstvo postupně sehrává utkání se všemi účastníky krajské ligy dorostu jihočeského kraje a má za sebou dobré výsledky. Navíc se jednalo o loňskou vzájemnou odvetu, kdy se obě mužstva utkala v kvalifikaci o dorosteneckou ligu, ve které byli úspěšnější právě hosté. Ani jeden ze soupeřů se do této nejvyšší soutěže však nedostal. V sobotním utkání měli lepší vstup do utkání domácí a ujali se vedení Pekem po Králově přihrávce. Ve druhé třetině hosté vyrovnali hru a před druhou sirénou byl nerozhodný když se za domácí trefil Klíma po přihrávkách Krála s Pekem. Ani třetí třetina vyrovnaného utkání o vítězi nerozhodla, když trestné střílení domácích neproměnil Pek a remízu zachránili až tři minuty před koncem domácí Fiedler opět po Králově přihrávce. Samostatné nájezdy domácím dlouhodobě nejdou a sobota nebyla výjimkou. První dva střelci na obou stranách byli neúspěšní až ve třetí sérii rozhodli hosté o symbolickém bodu navíc. V sobotu předvedli domácí hlavně v prvních dvou třetinách velmi dobrý výkon a škoda, že nedokázali proměnit o jednu šanci navíc. Vítězství by si tentokrát zasloužili.

Fotbal:

Týnská zimní halová liga pro mladší přípravku – ročníky 2006 a ml.

neděle 8.3.2015

V neděli 8. března se mladší přípravka Šumavanu zúčastnila druhého finálového kola v týnské hale. Po prvním finálovém klání měli vimperští kluci plný počet bodů a to dvanáct,kdy druhý Protivín měl bodů sedm. I ve druhém finálovém dni se vimperákům podařilo všechna utkání vyhrát a tak zvítězit v dlouhodobé Týnské zimní halové lize, kterou pořádá FK Olympie

Týn nad Vltavou. Hlavní pořadatel pan Josef Brom při vyhlášení výsledků zmínil jednu důležitou věc a to tu, že vimperští poprvé v historii týnských soutěží neztratili v základní ani finálové fázi ani jeden bod, kdy všechna svá utkání vyhráli.

uhlik 1

Nejlepším střelcem celého turnaje se stal vimperský Jaroslav Uhlík s 37 brankami a dále byl pořadatelem vyhlášen nejlepším hráč také ze Šumavanu Miroslav Podroužek.Vimperský brankář Petr Wolf byl vybrán jako nejlepší hráč Šumavanu Vimperk.

5. FK Boršov nad Vlt.

6.-10. FK Olympie Týn nad Vltavou, FC Bechyně, FK Vodňany, TJ Malšice, TJ Hradiště

Sestava Šumavanu: Petr Wolf, Radek Juřík, Petr Švarc, Jaroslav Uhlík, Miroslav Podroužek,

Adam Kliment, Martin Lyer, Adam Sedláček, David Markovec

trenér: Jaroslav Uhlík

Hodnocení trenéra J. Uhlíka

“Minulý týden v Oseku jsme skončili celkově druzí v krajské zimní halové lize, která byla o dost

kvalitnější, co se týká našich soupeřů. Ale co se týká pořadatelství, tak Týnská liga nemá konkurenci.

FK Olympie Týn nad Vltavou včele s hlavním pořadatelem panem Josefem Bromem zaslouží

můj obdiv. Mým klukům děkuji za perfektní reprezentaci vimperského fotbalu a celého města Vimperk.

Po každém odehraném zápase za mnou chodili ostatní trenéři či rodiče a jejich nejčastější otázka

byla, jak často trénujeme? A toto je pro mě největší ocenění, když soupeř sportovně uzná kvalitu druhého.”