florbal

Florbal Vimperk – druhý turnaj

K druhému turnaji vyjeli vimperští do Kaplice.

Pořadatel byl tým FBC Spartak Kaplice B.

První utkání: FBC Český Krumlov „B“ – TJ Šumavan Vimperk 6:7 (1:1 – 3:2 – 2:4) Branky Vpk: 6. Hubáček (Hrach), 28. Pluščenko (Hrach), 29. Hubáček (Smolík), 32. Pešl (Smolík), 36. Pešl, 39. Hubáček (Havelka), 42. Pluščenko (Hubáček), 45. Hubáček (Hrach) Vyloučení: 5:5 – Využití: 2:0 – V oslabení: 0:2 Rozhodčí: Holeček – Vraspir – Diváků: 28 Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:6, 6:6, 6:7 Sestava: Petr, (Říha) – Myslík, Gabauer, Hrach – Pešl, Pluščenko, Smolík, Hubáček, Havelka

Druhé utkání: TJ Šumavan Vimperk – FBC Spartak Kaplice „B“ 4:10 (0:3 – 3:3 – 1:4) Branky Vpk: 21. Pešl (Smolík), 26. Pluščenko, 29. Smolík (Myslík), 44. Smolík Vyloučení: 0:3 – Využití: 0:0 – V oslabení: 0:1 Rozhodčí: Holeček – Vraspir – Diváků: 39 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 3:6, 3:9, 4:9, 4:10 Sestava: Petr, (Říha) – Myslík, Gabauer, Hrach – Pešl, Pluščenko, Smolík, Hubáček, Havelka

Hodnocení kapitána V. Pešla: Na druhý turnaj jsme jeli v oslabené sestavě, pouze v osmi lidech. Bez dvou zkušených hráčů, začal náš tým první utkání s nejistotou, jak to bez těchto hráčů půjde. První třetina byla naprosto bez nasazení. Do druhé třetiny jsme se navzájem podpořili a vysvětlili si, že to musíme odmakat my a nikdo jiný nám nepomůže. Prohráli jsme ji, přesto jsme byli spokojeni se zlepšením našeho nasazení. Do třetí části jsme museli odevzdat vše a udělat co nejvíc, abychom tento zápas vyhráli. Po jednom neproměněném nájezdu na každé straně před koncem utkání, se oba týmy smiřovaly se zaslouženou remízou. Když nám však vyloučili dvě minuty před koncem hráče nevypadalo to s námi dobře. Nakonec po získání balonku deset vteřin před koncem a posledním útokem propadla kaplickému brankáři střela z poloviny hřiště, po kterém rozmlátil svoji helmu a dostal do konce utkání. Vyhrané poslední vhazování nám zajistilo do tabulky další tři body. K druhému utkání byla určena taktika zbytečně neběhat a počkat si na chyby soupeře. Rozhodil nás však pomalý začátek protivníků, zapomněli jsme na to, kolik nás je a běhali s vidinou přehrání soupeře. Dostalo se nám několika velkých šancí, které jsme bohužel nevyužili. Postupně začaly docházet síly, přičemž soupeř naopak zlepšil svůj pohyb. Po několika individuálních chybách, které vyplynuly z fyzické nepřipravenosti hráčů, přišly během čtyř minut tři góly so naší sítě. Skóre v tuto chvíli bylo o pět branek. Do konce druhé třetiny jsme snížili na rozdíl tří branek s vidinou obratu jako v prvním utkání. Bohužel bez dobré fyzické připravenosti a v takovém to počtu hráčů už to na konci druhého zápasu šlo těžko. Nebylo co ztratit, tudíž jsme zariskovali a hráli na jednoho obránce a čtyři útočníky, což nám spíše ublížilo. Do dalších utkání se musíme lépe fyzicky připravit a zlepšit týmovou spolupráci.