Šumava na nohou plnila přání

Včerejším dnem splnila Šumava na nohou přání 6 šumavským dětem. Baruška, Pavlík, Jonáš, Bára, Lucka a Tomáš, obdrželi každý při slavnostním předání v Městském kulturním středisku ve Vimperku, šek v hodnotě 47.433 korun. Stejnou částku, která byla použita na nákup speciálních potřeb, určených právě pro ně. 

 

 

 

Celková částka 284.598 korun byla vybrána i díky vám. Koncert Šumava na nohou, který se konal 19.9.2015 v kulturním domě Cihelna byl vyvrcholením sbírky.

 

Včerejší slavnostní předání bylo doplněno o kulturní program, o který se postaral vynikající operní pěvec Milan Sečanský a skvělá zpěvačka Ani Vardanian. Oba zpěváci vystoupili za doprovodu klavíristy a učitele Jana Tláskala. 

 

 

 

 

 

Celoroční snaha pětice zapálených lidí ( Věra Vávrová ml., Radek Harazim, Jana Kůsova, Zdeněk Kuncl, Monika Kotherová), která stála za zrodem nápadu a zrealizování, byla dokončena.

 

Věříme, že tento počin nebude pouze ojedinělý, ale že se stane každoroční tradicí. Jak bylo a je vidět, “Šumava” se postavila na nohy a nebyla lhostejná. 

 

 

 

(red)

 

Šumava na nohou: „Děkujeme Vám.

 

“ My, členové Šumavy na nohou, jsme vám všem moc vděční za všechnu vaši práci a podporu, kterou jste nám během našeho snažení neustále poskytovali. Nejvíc jsme ale vděční Báře, Barušce, Lucce, Pavlíkovi, Jonášovi a Tomášovi a jejich rodinám za příležitost, kterou nám poskytli. Díky nim jsme se mohli všichni přesvědčit, že lidé ve Vimperku, ve Strážném, v dalších okolních městech, ve svých firmách a na úřadech, chtějí a umějí společně pomáhat druhým.

Často jsme slyšeli otázky, jestli nesystémová pomoc lidem a dětem, jako jsou ty „naše“, může opravdu něco změnit. V těchto otázkách se ale zapomíná na prostou věc. Zeptejme se, co může změnit Bára s Baruškou a Luckou, Pavlík, Jonáš a Tomáš. Děti, z nichž některé nemohou ani stát, mluvit, nebo vidět nás. Co mohou změnit ony? Když jsme s nimi, ukazuje se jejich skutečná a velká moc. Mohou proměňovat nás. Jak říkala Jarka Martanová, ony otevírají naše srdce. A v tom je jejich role nezastupitelná a nesmírně cenná.

 

Děkujeme tedy znovu a tak moc, jak můžeme:

Společnostem Renault ČR a HS Auto Staněk, NADACI ČEZ, společnosti Agromontu, Radě a Kulturní komisi Města Vimperk, Jihočeskému kraji, Městysu Strážný a paní doktorce Janě Fabiánové – partnerům Koncertu Šumava na nohou a také NADACI JISTOTA Komerční banky, která přispěla na dokoupení darů pro všechny děti. Velké díky za výrazné příspěvky do sbírky za nákup lístků patří firmám Lesní závod Boubín, Lesy ČR a OV Media.

Za velmi cennou materiální podporu děkujeme manželům Strakovým za bezplatné zapůjčení Cihelny, manželům Štěrbovým a zaměstnancům firmy S-Tisk, Městskému kulturnímu středisku Vimperk, restauraci Salento, společnosti Karlovarské minerální vody, Pivovaru Protivín, Vinařství Lednice Annovino, panu Břetislavu Královi. Za barevné množení tiskových materiálů děkujeme S&S Trading (počítačová prodejna naproti Hvězdě) a za jejich obětavé vytváření Janu Kuncovi. Dále směřují naše velké díky ke kapele Narttu, manželům Marouskovým a jejich restauraci AMA, za materiální podporu Květinářství Anička. Našimi hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas Dvojka, Rádio KISS Jižní Čechy a servery šumava.eu a vimperk.eu. Děkujeme také Lucii Husárové z Čro2, Zdeňkovi Formánkovi z vimperk.eu, Miroslavu Fuchsovi z Prachatického deníku a Václavu Malinovi z Českého rozhlasu České Budějovice za jejich neutuchající podporu.

Zapomenuti nesmějí zůstat ani Ani Vardanyan, Milan Sečanský a Jan Tláskal, kteří včera vystoupili bez nároku na honorář stejně jako naše skvělá moderátorka, Bára Tlučhořová. Velmi děkujeme i všem ostatním přispěvatelům a všem, kteří si zakoupili lístky na Koncert Šumava na nohou. Děkujeme vám a jsme vám všem nesmírně vděční jménem Báry, Barušky, Lucky, Tomáše, Pavlíka a Jonáše.

 

Co je před námi? Stále čekáme na zásadní příspěvky od NADACE ČEZ a NADACE JISTOTA. Až po svém finální schválení dorazí (smlouvy už byly podpesány), budeme moci uzavřít účetnictví a zveřejnit obě jeho části – organizaci Koncertu i veřejnou sbírku. Už teď je ale jisté, že máme spolu s vámi všemi za sebou obrovský úspěch: mezi děti rozdělujeme skvělých 284.598 Kč. To znamená, že každému z nich patří dary v hodnotě 47.433 Kč.

Přejeme vám krásný a klidný Advent. Díky naší společné práci a snaze jsme mohli zakusit naději a radost, ať s námi všemi dlouho zůstanou.

 

Za Šumavu na nohou Věra Vávrová, ml.

 

Foto: Zdeněk Formánek

 

  {gallery}vimperk/2015/12_prosinec/sumava_na_nohou_podekovani/{/gallery}