Zbytečná prohra HC Vimperk na ledě Strakonic

sobota 23. 1. 2016 17:00 – ZS Na Křemelce, Strakonice

strakonice

3:1

(2:0,0:1,1:0 )

VIM

Góly a nahrávky:        14. Andrle (J. Srb), 20. Křenek (L. Bednařík, Dlouhý), 55. Hora – 29. Kouba (Korous)
Rozhodčí:                    Pexa – Šimánek, Schlixbier
Vyloučení:                   6:5, navíc Vinš (Vimperk) 10 minut
Využití:                         0:1
Diváků:                        400

Strakonice: Havelec – Kordík, Kloud, Kašpar, Topinka, J. Srb, M. Řehoř, Gross, D. Kovář – Andrle, Hora, Čadek, Křenek, Dlouhý, L. Bednařík, Kurečka, P. Srb, Binder, Nikodém

Vimperk: Mazúch – O. Předota, R. Sitter, J. Předota, Vítovec – Kouba, Vinš, Paule, Korous, Hail, B. Král, J. Sitter, Lang, T. Novotný, Jan Bárta

Tradiční derby čekalo vimperské hokejisty v sobotu 23. ledna ve Strakonicích v rámci 20. kola Krajské ligy mužů. Domácí začali aktivněji a více práce měl vimperský brankář Mazúch, který hned v úvodu kryl samostatný únik domácích hokejistů. Ve 12. minutě putoval na trestnou lavici Hail a vteřinu po vypršení jeho trestu vstřelili strakoničtí úvodní branku utkání a vedli 1:0. Hosté poté konečně přidali a dostávali se více do hry. Ovšem tak jako v předchozích utkáních se nenašel nikdo, kdo by dal gól nebo alespoň dobře vystřelil. Domácím se naopak podařilo ve 20. minutě využít přečíslení dva na jednoho, po chybě hostů na útočné modré čáře, a půl minuty před koncem první třetiny zvýšily Strakonice své vedení na 2:0.

Vimperští byli ve druhé třetině viditelně lepší a dobrým pohybem si vynutili celkem pět přesilových her. Výraznější šanci si však hosté nedokázali vytvořit ani v téměř minutové dvojnásobné přesilovce. V pokračující početní výhodě pět na čtyři nakonec dokázal Pavel Kouba po samostatné akci snížit na 2:1. Do konce druhé třetiny již branka nepadla a Vimperk po čtyřiceti minutách prohrával o jeden gól.

Ve třetí třetině hosté usilovali o vyrovnání, ale nevyužili žádnou z mnoha velkých šancí, do nichž se dostali například Paule, Lang či Korous. Domácí, kteří se ve třetí části pouze bránili, přidali v 55. minutě třetí branku. Vimperští již nedokázali odpovědět a ze Strakonic si odvezli porážku 3:1. V utkání nechyběla bojovnost a nasazení, ale bez gólů se prostě vyhrát nedá.

Dvě kola před koncem základní části je Vimperk v tabulce desátý, jedenácté jsou právě Strakonice, které mají díky sobotní výhře stejně bodů, ale horší skóre. Na osmé místo, které drží Hluboká, ztrácí Vimperk čtyři body.

Příštím soupeřem HC Vimperk bude „béčko“ Tábora, které se představí na vimperském ledě v neděli 31. ledna v tradičním čase od 17.00