VPK

5:6sn

(1:2,1:0,3:3-0:1)

TAB

Góly a nahrávky: 13. Paule (Korous), 31. J. Předota (Krejsa), 44. Lang (Krejsa), 44. Hail (Paule), 52. J. Předota – 8. Samec, 14. R. Pechánek (T. Kratochvíl), 43. Ježek (Hubáček), 46. Trieb (Hubáček, M. Mařík), 52. M. Mařík (Hubáček, Trieb), rozh. nájezd R. Pechánek

Rozhodčí: D. Čáp – Jirovský, Karlín

Vyloučení: 3:6 Využití: 1:1

Diváků: 350

Vimperk: Mazúch – O. Předota, Vavřík, Kouba, R. Sitter, Vítovec, J. Předota – J. Sitter, Korous, Paule, Hail, Vinš, B. Král, Krejsa, Lang, T. Novotný

Tábor B Šelepa – Samec, Trieb, Ošmyk, Škulina, Hastrman, F. Novotný, Pav. Dudák – M. Mařík, Hubáček, Ježek, Drda, R. Pechánek, T. Kratochvíl, Bílek, Kadilák, Pospíchal

Poslední utkání před domácím publikem v základní části sehráli vimperští hokejisté v neděli 31. ledna proti Táboru B. Hosté přijeli na Šumavu s poměrně vyrovnaným kádrem a hned od začátku ukazovali, že to domácí, kteří mohli před utkáním ještě pomýšlet na play off, nebudou mít lehké. V 8. minutě se hosté navíc poměrně lacino dostali do vedení. Domácím se podařilo vyrovnat ve 13. minutě, autorem branky byl Ladislav Paule. Ovšem odpověď hostí byla velmi rychlá, když o minutu později potrestali vyloučení Vinše a vzali si zpět jednobrankové vedení. Vimperk tak po první třetině prohrával 1:2.

Domácí byli ve druhé třetině aktivnější a častěji se dostávali do šancí. Srovnat skóre mohli hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky, ale nepomohla jim k tomu ani dvojnásobná přesilová hra. Vyrovnání přišlo ve 30. minutě z hole Jana Předoty. Další branka již ve druhé třetině nepadla a tak bylo skóre 2:2.

Poslední třetina přinesla nejvíce branek. V jejím úvodu sice hosté vstřelili třetí branku, ale vimperským se ve 44. minutě podařilo nejdříve vyrovnat díky brance Langa a o několik vteřin poté zařídil Hail domácím vedení 4:3. To však dlouho nevydrželo a hosté ve 46. minutě srovnali na 4:4. Domácí v utkání vedli ještě jednou, když se v 52. minutě znovu prosadil Jan Předota. Tábor však prakticky v dalším střídání opět vyrovnal na 5:5. Rozhodnout mohl v poslední minutě Radek Sitter, ale v jasné gólové šanci nedokázal překonat již téměř ležícího brankáře hostí. Utkání končí v základní hrací době remízou 5:5. V nájezdech byli úspěšnější hosté, kteří proměnili jeden ze tří nájezdů a brali tak druhý bod za vítězství 6:5 po samostatných nájezdech. Za domácí neuspěli Král, Předota Jan a Korous.

Domácím zhasla naděje na postup do play off a stejně jako v loňské sezóně se vyřazovacích bojů nezúčastní. Se sezónou se rozloučí posledním utkáním v sobotu 6. února v Milevsku.

{gallery}vimperk/2016/fotky_zdenek_formanek/leden/hokej_muzi_vimperk_tabor/{/gallery}

Vaše reakce, připomínky, komentáře, náměty a podněty k daným tématům můžete redakci zasílat na: info@sumava.eu