Žáci objevovali ”Zmatené peníze”

 

     Žáci 7. A ZŠ Smetanova, kteří navštěvují Klub zábavné logiky a deskových her, se vypravili v pátek 20. 10. 2017 do Prachatického muzea. V současné době je zde k vidění výstava Zmatené peníze. Úžasným interaktivním způsobem tato numismatická výstava hravou formou seznámila naše žáky nejen s historií první světové války, ale především s hospodářskou a měnovou krizí během ní a „zmatku“ v oblasti peněz. Výstava je naprosto dokonalá, což dokládá i fakt, že naši žáci zde strávili 2,5 hodiny (avizovaný časový rozsah je 45 – 60 minut), a ještě by stále měli co objevovat. Avšak hlad a odjezd autobusu byl dostatečným argumentem k ukončení programu.

 

Lenka Bostlová: „Hra Vojíne nezlob se byla nejlepší. Hrála jsem za vítězný tým. Vítězný díky kuželce Ameriky, která došla jako první do cíle.“

 

Claudie Hozmanová: „ Vypracovávali jsme pracovní list, který byl docela těžký. Dobrá byla hra Vojíne nezlob se dokud jsme neměli hlad. Dohráli jsme hru do roku 1917 – ukončila to Amerika.“

 

{gallery}vimperk/2017/10_rijen/hry_smetanova{/gallery}

 

Mgr. Jana Doležalová 

{jcomments off}