Gabriela Beňačková a Lubomír Brabec v Sušici

Hvězda Newyorské Metropolitní opery Gabriela Beňačková vystoupí v Sušici na Svatojánském hudebním festivalu 2018

beňačková brabec
V červnu přivítáme v Sušici naši nejvýznamnější pěvkyni, slavnou sopranistka Gabriela Beňačkovou, hvězdu Newyorské Metropolitní a Vídeňské Státní Opery.

Plných 35 let zpívala na předních světových operních scénách včetně italské La Skaly, pařížské Opery Bastille, londýnské Covent Garden či španělského divadla Teatro Colón.

Na svém kontě má Gabriela Beňačková i mnoho prestižních ocenění, z nichž připomeňme Národní umělkyně (Česká republika 1985), Kammersängerin (Rakousko 1985, Německo 1987), Cenu Artura Toscaniniho, Zlatou medaili Giuseppe Verdiho, Grammy aword (New York 1995) či Zlatou Janáčkovu medaili za účinkování v opeře Káťa Kabanová, 2008 Státní vyznamenání presidenta republiky.

V paměti ji jistě mají i sušičtí posluchači, když zde asi před deseti lety vystoupila se Sušickým dětským sborem.

 

Její vystoupení a její hlas je vždy mimořádným zážitkem a velkou uměleckou událostí. Koncert se v Sušici uskuteční v úterý 19. června ve 20:00 hod v kostele sv. Václava v Sušici, kde vystoupí spolu s kytaristou Lubomírem Brabcem, v rámci, v našem kraji každoročně pořádaného, Svatojánského hudebního festivalu pod patronací Jeho Eminence Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského.

Koncert je přispěním k výročí 100.let české státnosti je pořádán s podporou starosty Sušice Bc. Petra Mottla.

 

www.jannepomucky.cz

 

19.6.

 

***

 

svatojansky hudebni festival 2018 celek

 

{jcomments off}