Memoriál Jarky Landové

Memoriál Jarky Landové

 

Vimperské gymnastky uspořádaly 8. prosince 2018 v tělocvičně II. ZŠ Smetanova, received 302659727020475letos již dvanáctý ročník soutěže ve sportovní gymnastice „Memoriál Jarky Landové“. Uctít památku skvělé trenérky gymnastiky přijelo 126 soutěžících, (z Vimperka, Boršova,Vodňan, Strunkovic nad Blanicí a Písku), ale také celá blízká rodina Jarmily Landové, která přivezla dětem spoustu krásných cen.

Zahájení závodu se ujala Silvie Chalupná, která ve své řeči zavzpomínala na Jarku Landovou, poté promluvil pan Ing. Bohumil Petrášek.

Závodní kategorie byly rozděleny opět podle věku a výkonnosti cvičenců. Jako první začaly cvičit děti z mateřské školky, první třídy a chlapci a to pouze na akrobacii a přeskoku.

S gymnastikou teprve začínají a bylo by pro ně tedy velmi náročné závodit v gymnastickém trojboji – akrobacie, přeskok, lavička/kladina jako ostatní. Všichni se v průběhu závodu snažili podávat co nejlepší výkony. Občas se něco nepovedlo, (padalo se z lavičky a z kladiny), nebo se něco v sestavách zapomnělo a mělo to velký vliv na konečnou známku, ale skvělá atmosféra, fandění rodičů, kamarádů a potlesk diváků vynahradilo zklamání.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve dvou etapách, (MŠ a 1. tř. byli vyhlášeni dříve), vzhledem k velkému počtu malých gymnastek a gymnastů, pro které by bylo čekání na konec celého závodu velice dlouhé). Při vyhlášením výsledků každý soutěžící obdržel diplom, bezvadné věcné ceny a pamětní medaili. Vítězové získali navíc krásné poháry. Rozhodčí a trenéři si na památku odnesli také věcnou cenu a také pamětní medaili. Všem našim zúčastněným děkuji za skvělou reprezentaci.

Poděkování patří městu Vimperk za poskytnutí finančních prostředků na nákup pamětních medailí a MěKS za ozvučení závodu. ZŠ Smetanova děkuje za zapůjčení tělocvičny, oddílu SG za zapůjčení gymnastického nářadí. Velké díky také patří trenérkám, rodičům a bývalým svěřenkám za pomoc při organizaci závodu.

 Silvie Chalupná

Umístnění vimperských:

MŠ mladší: 5. Dorotka Jakšová

1.tř: 3. Andrea Czereová, 4. Tereza Jedličková

2.tř: 9. Kristýna Ranglová, 12. Eliška Novotná

3.tř: 4. Lucie Vintrová, 5. Nikola Tůmová, 7. Eliška Černá, 10. Natálie Voldřichová, 

4.tř: 3. Lucie Kutheilová, 11. Zuzana Voldřichová

5.tř: 15. Adéla Chavalová

6.tř. 2. Tereza Hermanová, 3. Viktorie Klasová, 9. Tereza Květoňová, 10. Eliška Častová, 12. Eliška Rojíková

Přípravka: 2. Anastázie Klasová, 3. Šarlota Jakšová, 4.-5.Eliška Záleská a Michaela Hermannová, 6. Aneta Medková, 7. Lucie Kotrlíková, 8. Barbora Drabešová

ml. žákyně: 1. Lucie Hermanová, 2. Anna Kotrlíková, 4. Viktorie Ollé, 5. Tereza Venclíková

st.žákyně: 3. Kateřina Horová , 4. Adriana Košnarová.

 

{gallery}vimperk/2018/12_prosinec/memorial{/gallery}

 

{jcomments off}