Úspěchy žáků ZUŠ Vimperk

 

zus znak

 

Březnové úspěchy žáků ZUŠ Vimperk

 

 

 

 

 

       V březnu se vítězové okresních kol soutěží ZUŠ zúčastnili dalších postupových kol, krajských. Nejprve jely 3 komorní soubory dechových nástrojů dřevěných ve středu 6. 3. do Sezimova Ústí. Tam podaly vynikající výkony a po zásluze obdržely tyto ceny:

 

 

2. kategorie (do 13 let)                     Saxofonové kvarteto (Binderová, Jůzek, Nová, Sládková) – uč. Probstová
                                                            1. cena s postupem do ústředního kola

                                                            Saxofonové duo (Nová, Sládková) – uč. Probstová 
                                                            1. cena

 

3. kategorie (do 16 let)                     Klarinetové duo (Molnár, Zámečníková) – uč. Probstová, Vališ P.
                                                            1. cena

 

 

 

Zvláštní cena poroty za vynikající pedagogickou práci Magdaléně Probstové.

 

 

 

       O dva dny později, v pátek 8. 3. hostila naše škola krajské kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů žesťových. Celkově se podařilo soutěž výborně zorganizovat a všichni si odnášeli nejen krásné ceny, ale i pěknou propagaci města Vimperk – děkujeme!!! „Žesťaři“ si vzali dobrý příklad ze svých kamarádů a po zásluze se umístili následovně:

 

 

 

1. kategorie (do 11 let)                        Trio lesních rohů (Holínová, Vališová J., Vališová L.) – uč. Škvrna
                                                               1. cena s postupem do ústředního kola

 

2. kategorie (do 14 let)                        Trumpetové kvarteto (Krejsa, Fürst, Waltman, Košnař) – uč. Vališ M.
                                                               1. cena s postupem do ústředního kola

 

 

 

       Do třetice měla naše škola ještě „své želízko v ohni“ ještě v soutěži zobcových fléten. Krajské kolo v této kategorii se uskutečnilo v pátek 22. 3. v Dačicích. A náš soubor se držel vzoru svých spolužáků.

 

 

 

1. kategorie (do 10 let)                         Flétnové duo s doprovodem klavíru (Harantová, Waltman, Ištok)
                                                                uč. Vališová L., Zíková

                                                                1. cena

 

 

 

        Kromě „dechařů“ se v letošním roce představili v soutěžích i mladí akordeonisté. Už jen skutečnost, že všichni žáci z naší školy, kteří se věnují hře na tento nástroj, postoupili do krajského kola, byla velikým úspěchem. A ani v krajském kole, které se konalo 25. 3. a 26. 3. v Třeboni se jediní zástupci okresu Prachatice neztratili.

 

 DSCN6568

 

0. kategorie (do 9 let)                             Bonifác Černý – 2. cena

 

3. kategorie (do 12 let)                           Filip Hadrava – 3. cena

 

7. kategorie (do 16 let)                           Adam Rod – 2. cena

 

9. kategorie (do 18 let)                           Kateřina Korousová – 2. cena

 

Komorní hra (do 12 let)                         akordeonové duo (Hadrava, Pretl) – 2. cena

 

Všechny žáky vyučuje                           Tomáš Rožboud.

 

 

 

A v úspěších ještě pokračujeme…

 

 

 

       I pro naše mladé výtvarníky byl březen úspěšným měsícem. Nejprve přišly do školy výsledky soutěže Mladý módní návrhář, kterou vyhlašuje SOŠ v Třeboni.

 
IMG 0060

 

 

„ I naše babičky a dědečkové“               Natálie Minaříková – 2. místo

 

Ozdoby hlavy                                           Johana Markesová – 1. místo

 

Oděv pro závodníka                                Klára Koldová – 2. místo


                                                                    Simona Kortusová – 3. místo

 

 

 

 

       Týden na to pak dorazily výsledky další soutěže a pozvání na finále zemského kola. Jedná se o Soutěž Zlaté slunce, kterou vyhlašuje NIPOS ARTAMA (organizační složka ministerstva kultury).

 

 

 

       Soutěž je zaměřena na tvorbu filmů. Do Dvora Králové nad Labem se tak vydala skupina tvůrců Filmů Cesta životem a Voda. Organizátoři připravili pro všechny mnoho workshopů a zajímavých aktivit a samozřejmě i vyhlášení výsledků. Film Cesta životem získal čestné uznání a film Voda 1. místo. Oba dva filmy také postoupily do celorepublikového finále, které se uskuteční 6. a 7. 6. v Blansku. Na filmech se podíleli: Veronika Bartůšková, Veronika Krečmerová, Petra Hrubá, Jiřina Stuchelová, Anna Tomášková a Vítek Fleischmann. Vše vzniklo pod vedením paní učitelky Jiřiny Fleischmannové.

 

 

 

        Výše uvedené výsledky jsou opravdu vynikající. Gratuluji všem a děkuji jak žákům tak jejich pedagogům za vynikající reprezentaci školy. V dubnu ještě čeká soutěž na žáky literárně-dramatického oboru a pro postupující hudebníky kolo nejvyšší, ústřední, které se uskuteční v Liberci od 25. 4.

 

 

 

        Samozřejmě vzdělávání v základní umělecké škole není hlavně o soutěžích, ale je zejména o rozvíjení uměleckých předpokladů, formování člověka a mj. i o prezentování práce žáků veřejnosti, proto si všechny dovoluji pozvat na akce, které naše škola uspořádá do konce školního roku. Přijdou si na své příznivci všech našich vyučovaných oborů. Věřím, že si každý z naší bohaté nabídky vybere.

 

 

Mgr. Pavel Vališ,

DiS. ředitel ZUŠ Vimperk

 {gallery}Jitka/zus_vimperk{/gallery} 

{jcomments off}